W dzisiejszych czasach sprzedaż strony internetowej w przystępnej cenie, wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło nam się wydawać na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku jest coraz więcej profesjonalnych domainerów, przez co zakupienie atrakcyjnej domeny jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Jeżeli jednak wpadną w nasze ręce ciekawe strony internetowe, to możemy pozbyć się ich na bardzo wiele sposobów.

 

Giełdy domen – błyskawiczny sposób na sprzedaż domeny

 

W Polsce niewątpliwie najpopularniejszym miejscem, gdzie można zarówno sprzedać, jak i kupić atrakcyjną witrynę jest giełda domen, a dokładniej mówiąc aftermarket.pl. Serwis ten daje nam bardzo wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym szybko znajdziemy wielu potencjalnych klientów, którzy będą zainteresowani odkupieniem naszej strony.

Najciekawszą opcją, która bije rekordy popularności w ostatnim czasie, jest możliwość ustawienia ceny za miesięczną dzierżawę naszej domeny. Jest to doskonała propozycja zarówno dla klientów, którzy mogą sprawdzić w krótkim okresie, czy dana domena ma rzeczywiście jakąś wartość, jak i również dla samych sprzedających, którzy dzięki dzierżawie mogą znacząco zwiększyć swoje zyski.

Aftermarket.pl jako jedna z niewielu giełd w Polsce, umożliwia również sprzedaż strony internetowej na raty. Jest to idealne rozwiązanie, przede wszystkim dla klientów prywatnych i właścicieli niewielkich firm, których nie stać na zakup dość drogiej domeny.

Aftermarket.pl pozwoli nam również założyć opcję na domenie i skorzystać z ciekawej funkcji przechwytywania interesujących nas domen.

Portale aukcyjne i profesjonalne serwisy z ogłoszeniami

Drugim dość popularnym sposobem na pozbycie się domen są aukcje internetowe. W Polsce rekordy popularności bije oczywiście serwis aukcyjny allegro, gdzie możemy błyskawicznie wystawiać swoje domeny na sprzedaż, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. Na aukcjach internetowych niestety jest bardzo często wielu oszustów, dlatego też spora ilość klientów, omija aukcje internetowe i poszukuje alternatywnych sposobów przechwytywania atrakcyjnych domen.

 Na cenę wpływa często jej poziom wypozycjonowania i ruchu który generuje.

W naszym kraju pojawia się również coraz więcej serwisów z płatnymi lub darmowymi ogłoszeniami, dzięki którym również możemy znaleźć wielu potencjalnych klientów. Serwisów internetowych w naszym kraju nie brakuje, ale najlepiej oczywiście skorzystać z tematycznych serwisów powiązanych z branżą IT. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z tego właśnie rozwiązania, to w pierwszej kolejności warto odwiedzić serwis anonsedomen.pl, który rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Samodzielna sprzedaż strony internetowej

Jeżeli chodzi o samodzielną sprzedaż domeny, to na rynku panuje bardzo prosta i co najważniejsze skuteczna zasada: „aby sprzedać domenę z odpowiednim zyskiem, najlepiej nie robić nic i to klient powinien sam zgłosić się do nas z zapytaniem o nową domenę”. Zasada ta, jest bardzo słuszna, zwłaszcza jak jesteśmy w posiadaniu bardzo konkurencyjnych domen.

 Jeżeli chcemy samodzielnie sprzedać domenę, to warto zbudować mini stronę i podpiąć ją pod domenę. Na mini stronie powinna znaleźć się oczywiście odpowiednia informacja, że dana strona jest na sprzedaż i dane, dzięki którym klienci będą mogli się z nami skontaktować.

 Możemy również wysyłać zapytania do konkurencyjnych firm powiązanych z naszą domeną, gdyż istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że będą one zainteresowane odkupieniem naszej strony. Jeżeli posiadamy na przykład domenę warsztat-samochodowy-warszawa.pl, to warto rozesłać kilka zapytań do największych warsztatów samochodowych w Warszawie, czy nie są one zainteresowane odkupieniem naszej strony.

 

O czym należy pamiętać sprzedając strony internetowe

 

Podczas sprzedaży domeny bardzo ważną rolę odgrywają prawa autorskie. Zgodnie z obecnymi przepisami naszego kodeksu cywilnego przedmiotem umowy kupna/sprzedaży domeny mogą być nie tylko rzeczy, ale również same prawa. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że sprzedaż jest tak naprawdę odpowiednią formą przeniesienia praw autorskich do domeny.

 

Największy problem pojawia się oczywiście w sytuacji, kiedy to sprzedawana domena będzie zarejestrowana jako znak towarowy. W takim przypadku zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy dotyczące własności przemysłowej. Jeżeli chcemy, aby nasza umowa kupna/sprzedaży prawa ochronnego na znak towarowy była ważna, to koniecznie musimy zachować wersję pisemną umowy.

 

na podstawie:

http://sylwesterjezierski.pl/pozycjonowanie-gdansk/

http://www.zysk24.com/ebiznes/handel_domenami/jak_sprzedac_domene.html

 

Podziel się