Efektywna forma nauki, jaką są studia podyplomowe zdobyła rynek edukacji i stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na rozwój własnych kompetencji zawodowych i uzupełnienie wiedzy ze studiów tradycyjnych.

Swoje kompetencje podnoszą nie tylko osoby, które poszukują pracy, ale również te, które już zajmują wybrane stanowisko i pragną awansować lub wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej. Liczba zadowolonych słuchaczy bezustannie rośnie, dlatego warto uwzględnić tę formę edukacji w swojej ścieżce edukacyjno-zawodowej.

Studia a rynek pracy

Uczymy się dla siebie, a nie dla szkoły – tak mówi stara łacińska maksyma. Idąc do pracy po studiach pierwszego lub drugiego stopnia, szybko przekonujemy się, że brakuje nam praktycznej wiedzy z przerobionego zakresu. Spora część osób decyduje się na rozpoczęcie studiów podyplomowych na kierunku zgodnym z aktualną pracą, dzięki czemu ma okazję poszerzyć swoje kompetencje oraz podnieść kwalifikacje.

Trudno znaleźć bardziej dopasowaną formę edukacji do rynku pracy. Weekendowy tryb nauki pozwala na jednoczesne studiowanie i zdobywanie doświadczenia zawodowego. Celem studiów jest jak najlepsze przygotowanie słuchaczy do pracy w danej branży w jak najkrótszym czasie.

Praktyczny wymiar studiów podyplomowych

W czasie studiów czeka nas nauka z naciskiem na umiejętności praktyczne. Zajęcia przyjmują formę warsztatów, laboratoriów, dyskusji, grupowych burz mózgów oraz wykładów interaktywnych. Zajęcia umożliwiają nabywanie umiejętności praktycznych.

Studia Katowice to wysoki poziom dydaktyki – dbają o niego nie tylko naukowcy i nauczyciele akademiccy, lecz również zaproszeni do współpracy praktycy, ściśle związani z poszczególnymi kierunkami. Dzięki starannie przygotowanym programom, absolwenci studiów podyplomowych są doskonale przygotowani do aktywnej działalności w warunkach dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Studia podyplomowe to najlepsza droga dla osób z wyższym wykształceniem, poszukujących dalszych możliwości rozwoju i budowania swojej kariery zawodowej. Nauka na studiach pomoże Ci osiągnąć sukcesy w wielu sferach oraz świadome kierować swoim rozwojem osobistym. Nie zwlekaj – wybierz preferowany kierunek i zarejestruj się!

Podziel się