Serwer rack – jak i również model typu tower – to urządzenie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdej firmy, w której występuje kilka komputerów.

Serwer rack – jak i również model typu tower – to urządzenie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdej firmy, w której występuje kilka komputerów.  Komputery stanowią narzędzie pracy w znacznej większości firm, a bez nich codzienna praca mogłaby zostać znacznie utrudniona, o ile w ogóle niemożliwa.

Współcześnie działające przedsiębiorstwa, swoją pracę opierają na urządzeniach technologicznych. Odpowiednio dobrany serwer, znacznie ułatwia przepływ danych oraz zwiększa wydajność. Efektywność operacyjna to gwarancja dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, jakość usług jest na najwyższym poziomie.

Choć większość użytkowników może nie zdawać sobie sprawy z ogromnej roli, jaką pełni z pozoru niewielki serwer rackowy, gdyby nagle go zabrakło, cała firma odczułaby jego brak w codziennej pracy. Nasze urządzenia to połączenie najwyższej jakości z bezpieczeństwem każdego biznesu.

Serwer rack – oferowany przez nasz sklep – doskonale sprawdzi się zarówno w dużej firmie, jak i również niewielkim przedsiębiorstwie. W zależności od indywidualnych preferencji oraz konkretnego zastosowania, serwer rackowy powinien być odpowiednio dostosowany oraz nieco spersonalizowany.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych modeli oraz wielu możliwościom ich konfiguracji, każda firma znajdzie sprzęt dopasowany do swoich potrzeb.

Serwer rack różni się od modelu tower kształtem swojej obudowy. Urządzenia tego typu przeznaczone są do montażu w stojakach serwerowych. Doskonale sprawdzą się w średnich oraz większych przedsiębiorstwach.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, zajmują znacznie mniej miejsca niż serwery tower. Zaledwie kilka kroków dzieli Cię od stworzenia modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Oczywiście wybrać możesz podstawową wersję, jednak personalizacja sprawdzi się w przypadku bardziej wymagającego klienta.

  • Pierwszym krokiem jest wybór ilości oraz typu procesora, a także dobranie pamięci RAM.
  • W drugim kroku należy wybrać odpowiedni kontroler, dysk oraz zasilacz. Ewentualnie zdecydować można się na dobranie ramki, modułu SD oraz Boot Optimized Storage Cards.
  • Trzeci krok to dobór karty sieciowej oraz szyn montażowych.
  • Czwarty krok natomiast stanowi oprogramowanie.

Dzięki współpracy z czołowymi producentami, serwery oferowane przez nasz sklep to urządzenia najwyższej jakości. Wieloletnie doświadczenie oraz obecność na rynku technologicznym sprawiły, iż owi producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom każdej firmy, bez względu na branżę, w jakiej się ona porusza.

Podziel się