Zachowanie prywatności, ochrona termiczna, ochrona przed hałasem, a nawet ochrona przed włamaniem – rolety niewątpliwie mają wiele zalet, dbają o bezpieczeństwo i komfort domowników na co dzień. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup? Jaki rodzaj rolety wybrać?

1. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne: czym się właściwie różnią?

2. Rodzaje rolet okiennych

Wielu z nas bardzo długo wyczekuje na słońce. Ale gdy to faktycznie się pojawi, rozpoczynamy narzekanie – bo razi, bo gorąco, bo owady. Rolety okienne z pewnością poprawią jakość naszego życia. Ważne, by dokonać właściwego wyboru.

1. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne: czym się właściwie różnią?

Rolety pełnią wiele funkcji. Pozwalają zacienić pomieszczenie w upalne dni, osłaniają domowników przed wścibskim okiem sąsiadów, chronią przed hałasem, a nawet stanowią skuteczną ochronę antywłamaniową. Oczywiście mogą także pełnić funkcję ozdobną. Jednakże wiele zależy od tego, na jakie osłony okienne się zdecydujemy.

Zazwyczaj pierwsze pytanie, które zadajemy sobie, podejmując decyzję związaną z osłoną okien brzmi: czy wybrać osłony zewnętrzne czy wewnętrzne?

Odpowiedź zależy od kilku ważnych czynników. Montaż rolet zewnętrznych służy głównie naszemu bezpieczeństwu. Są to rolety trwałe i solidne, montowane w specjalnych kasetach na ramie okiennej, które następnie instaluje się na elewacji budynku.

Niewątpliwie warto je zamontować na oknach parterowych domów prywatnych, ale także wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć lokal usługowy. Przykładowe rolety zewnętrzne prezentuje ta strona internetowa: www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne_

Z kolei rolety wewnętrzne osłaniają przed promieniami słonecznymi, pełnią także funkcję dekoracyjną i to ona w ich przypadku odgrywa największą rolę. Kluczowy jest dobór odpowiedniego materiału o oczekiwanym wyglądzie, ale też stopniu przepuszczalności światła.

Przykładowe rolety wewnętrzne znajdziesz przy pomocy strony internetowej: www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne. Warto nadmienić, że w przypadku większych okien sprawdzą się rolety wolnowiszące.

2. Rodzaje rolet okiennych

Roleta okienna pięknie wygląda, przy czym nie wymaga prania ani prasowania, przez co skutecznie wypiera firanki i zasłony. Dlatego rolety klasyczne (i nie tylko) są tak popularne, a producenci dbają o to, by zapewnić klientom dużym wybór. Wyróżniamy następujące rolety okienne:

  • rolety okienne dzień noc
  • rolety zaciemniające
  • rolety plisowane
  • rolety rzymskie

Co ważne, o roletach okiennych można pomyśleć także w przypadku okien dachowych.

 

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się