Księgowość on-line w firmach cieszy się rosnącą popularnością. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z programów sprzedażowo-fakturujących, jednak zainteresowanie księgowością umożliwiającą łatwiejsze rozliczenie z ZUS, bankiem czy urzędem skarbowym z roku na rok wzrasta.

Funkcje programów online

Wystawianie faktur i dokumentów księgowych w programach on-line zajmuje tylko chwilę i poradzi sobie z tym każda osoba. Aplikacje w prosty sposób pozwalają na wyliczenie należnych składek ZUS, VAT oraz podatku dochodowego. Nie tylko wygenerują, ale też wyślą do urzędu skarbowego deklaracje VAT.

Co więcej, jeżeli nie znamy nr konta, na które należy wpłacić należność, dobry program sam nam je wskaże. Bardzo ważną funkcją jest generowanie pliku JPK i ich wysyłka. Aby obsługiwać aplikację, nie jest konieczna znajomość przepisów księgowych i prowadzenia KPIR. Wystarczy określić kontrahenta, wysokość należnej kwoty i z jakiego tytułu faktura została wystawiona, a system sam wprowadzi koszty.

Odpisy amortyzacyjne również są automatycznie naliczane i księgowane. Przedsiębiorca nie musi o nich pamiętać. Jednym z popularnych programów jest Księgowość On-line, oferowana przez Streamsoft Firmino, dedykowana dla mikro firm.

System ten wyposażono dodatkowo w funkcję przypominania o zbliżających się terminach płatności i rozliczeń, wysyłający SMS i e-mail. Więcej na temat jego funkcjonalności dowiedzieć się można na stronie: https://www.firmino.pl/ksiegowosc-online/.

Czy korzystanie z programów do księgowości online jest opłacalne?

Firmy, które korzystają z programów on-line oszczędzają nie tylko czas, ale również pieniądze. Mikro przedsiębiorcy nie muszą dzięki nim korzystać z pomocy biur księgowych. Prosta obsługa i automatyzacja procesów pozwala na sprawne zarządzanie relacjami z klientami.

Program sam wykonuje pracę dotąd powierzaną księgowej. Rozlicza wszystkie zobowiązania podatkowe i umożliwia szybkie rozliczanie płatności. Przedsiębiorca nie musi też martwić się terminem płatności. Wypełnianie Książki Przychodów i Rozchodów nie zajmuje już wielu godzin i nie jest wymagane posiadanie wiedzy księgowej. Dobry program zrobi to wszystko sam i to w odpowiednim terminie.

Podziel się