Zaplo podobnie jak prawie wszystkie konkurujące ze sobą na rynku pożyczek internetowych firmy, jest obecne chyba we wszystkich popularniejszych systemach partnerskich. No może nie we wszystkich, ale w co najmniej kilku.

O ile PP i kampanie w tej branży są bardzo zbliżone, to ten jest nieco inny niż programy, z którymi mieliśmy do czynienia wcześniej. Może nie względu na konstrukcję samego programu, czy też rozwiązania technologiczne, ale raczej ze względu na konstrukcje samej pożyczki. Wcześniej mieliśmy bardziej do czynienia z pożyczkami typu chwilówki – na krótki okres i niewielkie kwoty, gdzie firmy oferowały pierwszą pożyczkę za darmo. Zaplo to pożyczka długoterminowa spłacana w ratach. Nie ma tu już czegoś takiego jak pożyczanie za darmo. Aczkolwiek nie do końca, ale o tym później.

Pożyczka ta nie jest tania w stosunku do kredytu bankowego, więc trudniej o lead. W zasadzie o wiele trudniej, mimo że to rozreklamowana firma i RRSO w pożyczkach Zaplo nie odbiega od konkurencyjnych firm oferujących pożyczki ratalne jak np. Ferratum Bank i podobne. Jest za to znacznie droższa od kredytów gotówkowych w bankach.

Dodatkowo pojawił się na rynku nowy InBank, który działa podobnie jak firma pożyczkowa udzielając kredytu przez Internet całkowicie online, ale z o wiele niższym RRSO. Także jest to dość poważna konkurencja, a przynajmniej może być, bo na razie InBank nie jest w ogóle znany, a Zaplo ma już jakąś markę i rozpoznawalność. W sumie to Zaplo i Vivus prawdopodobnie są ze sobą powiązane, bo adres spółki mają ten sam.

Wracając do darmowej pożyczki, czytając opinie o Zaplo można zauważyć, że pożyczkę ratalną też można wziąć teoretycznie za darmo i oddać tyle ile się pożyczyło w ciągu 30 dni. Jednak tylko w czasie promocji okresu testowego w Zaplo, która co jakiś czas pojawia się na stronie zaplo.pl. To taki rodzaj promocji, który ta firma stosuje od czasu do czasu. Wymaga to zaciągnięcia normalnej pożyczki, a potem w ramach okresu testowego w ciągu 30 dni możemy zrezygnować z niej i oddać całą sumę bez odsetek i opłat o ile aktualnie trwa taka promocja. Jednak jest już to nieco kombinowania z odstąpieniem od umowy pożyczki w Zaplo. (Źródło: Zaplo: opinie…)

Pożyczka Zaplo w tej promocji nie jest typową darmową pożyczką i widać to również po ilości leadów w stosunku do programów partnerskich z typowymi darmowymi pożyczkami.

Sam program jest całkiem ciekawy. Firma cały czas organizuje jakieś promocje, które dość często się zmieniają, podobnie jak ma to miejsce w przypadku firmy Vivus. (Źródło: Vivus: opinie…) Pozostaje jednak dylemat moralny, bo o ile w przypadku darmowych pożyczek można polecić skorzystanie z pierwszej darmowej, która jest autentycznie za darmo jeśli zostanie spłacona w terminie, to w przypadku Zaplo trzeba mieć świadomość, że poleca się pozabankową drogą pożyczkę. Jest to jakieś rozwiązanie dla osób, które nie dostaną kredytu w banku, ale nie jest tanie. Jednak w kwestie moralne nie będę się już bardziej zagłębiał.

Program oceniamy jako względnie dobry, a z kolei produkt jako średni, a to z tego względu, że są droższe pożyczki w tej grupie. Czy warto z niego korzystać? Trudno to jednoznacznie określić. Pewnie zależne to będzie przede wszystkim od profilu użytkowników odwiedzających nasz serwis internetowy, bloga, czy inny rodzaj strony internetowej.

Podziel się