Czy warto wynajmować we własnej firmie w specjalistów IT pracującego na pełny etat? Często jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak okazuje się, że w wielu przypadkach najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług outsourcingu IT w zewnętrznej firmie.

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu?

Główną zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że w zasadzie omijamy komplikacje związane z procesem rekrutacyjnym. Firmy proponujące outsourcing IT mają już gotowe zespoły specjalistów, którzy ten proces przeszli w ich własnych strukturach. Tym samym gdy pojawia się zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, znacznie szybciej może nastąpić właściwe działanie.

Outsourcing oznacza obniżenie kosztów

Istotną sprawą, która może przesądzić o wybraniu usług outsourcingowych, pozostają oszczędności. Współpraca IT odbywająca się właśnie w tym trybie, prowadzona jest wtedy, kiedy tego potrzebujesz i w skali, która realnie jest Ci potrzebna. Nie wiążesz się umową etatową, więc możesz dokładnie omówić swoje potrzeby.

Obniżenie kosztów dotyczy zresztą nie tylko możliwości na przykład pracy zadaniowej. Często to również kwestia tego, że zewnętrzne firmy w wielu przypadkach posiadają już część lub całość koniecznego do konkretnych zadań oprogramowania. Nie trzeba więc nabywać dodatkowych licencji, czy komputerów dla nowych pracowników.

Firmy proponujące outsourcing IT mają już gotowe zespoły specjalistów, którzy ten proces przeszli w ich własnych strukturach

Kompetencje najważniejsze

Warto zauważyć, iż firmy outsourcingwe działają głównie dzięki swoim kompetencjom i referencjom dotychczasowych klientów, często utrzymujących stałą współpracę. Mają więc udokumentowane doświadczenie.

Niezależnie od tego, czy w danym przypadku chodzi o zadbanie, by sieci komputerowe były bezpieczne, czy może o zmodyfikowanie i zoptymalizowanie istniejącego oprogramowania w firmie – zawsze można znaleźć firmę, w której funkcjonuje cały zespół ludzi rozeznanych w temacie i dysponujących odpowiednimi narzędziami oraz kompetencjami.

Zwróć przy tym uwagę na fakt, że przy odpowiednich zapisach w umowach, możesz się nie przejmować kwestiami technicznymi – pozostawiając odpowiedzialność po stronie podwykonawców. W efekcie końcowym możesz cieszyć się nie tylko dobrze działającą infrastrukturą IT, lecz również niższymi kosztami i… spokojem.

 

 

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się