Prowadzisz firmę działającą w skali międzynarodowej i potrzebujesz regularnie wymieniać walutę, aby móc się rozliczać z zagranicznymi kontrahentami? Dotychczas korzystałeś z oferty tradycyjnych kantorów lub banków, zlokalizowanych w bliskiej odległości od siedziby swojej firmy? Możesz oszczędzać nawet około 8% na każdej wymianie, jeżeli zdecydujesz się wymieniać walutę online. Jest to niezawodny sposób na zawieranie szybkich, tanich i bezpiecznych transakcji.

Czym są internetowe giełdy walutowe?

Najlepsze kursy znajdziesz w serwisach społecznościowej wymiany walut. Są to internetowe platformy elektroniczne, funkcjonujące na zasadzie giełdy. Oznacza to, że serwis pełni jedynie rolę pośrednika, nie narzucając zarejestrowanym użytkownikom jakichkolwiek odgórnych kursów. Giełdy internetowej wymiany walut zarabiają jedynie na małej prowizji, która nie przekracza 1% wartości każdej zawieranej transakcji. Największy serwis tego typu na rynku – Walutomat – pobiera nie więcej niż 0,2%. W efekcie zyskujesz względem tradycyjnej wymiany w najdroższych kantorach nawet 200 zł – już przy jednorazowej transakcji w kwocie 1000 euro. Po 10 latach twoje oszczędności wyniosą około 25 tysięcy złotych. Oszczędzanie naprawdę jest proste i nie wymaga żadnych wyrzeczeń!

Jak szybko wymieniać walutę online?

Korzystanie z internetowych platform pozwoli ci wymieniać walutę w kilka minut, bez konieczności opuszczania swojego fotela. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie wybranego serwisu i podasz dane osobowe. Następnie zasilasz swój elektroniczny portfel i wybierasz metodę zawarcia transakcji. Najszybszą opcją jest zaakceptowanie najatrakcyjniejszego kursu spośród aktualnych ofert innych użytkowników. Masz również możliwość zaproponowania własnego kursu i oczekiwania na jego akceptację ze strony innego uczestnika giełdy. Po sfinalizowaniu transakcji, będziesz mógł swoje pieniądze pozostawić w wirtualnym portfelu lub przelać na konto w banku. W serwisie Walutomat nie poniesiesz z tego tytułu żadnej dodatkowej opłaty, pod warunkiem posiadania rachunku w jednym z największych polskich banków, w których konta ma również serwis.

Kilka słów o bezpieczeństwie internetowej wymiany walutowej

Jesteś gotów, aby rozpocząć oszczędzanie, jednak obawiasz się o bezpieczeństwo wymiany walut online? Możesz być spokojny o swoje pieniądze i dane osobowe, jeżeli wybierzesz jeden z największych polskich serwisów. Są one skutecznie zabezpieczone przed atakami hakerskimi za pomocą protokołu SSL z 256-bitowym kluczem. Jest to mechanizm stosowany również przez banki w systemach elektronicznej bankowości. Na jego używanie wskazuje symbol zielonej kłódki oraz przedrostek „https”, wyświetlany w polu adresu przeglądarki. Poza tym poziom bezpieczeństwa transakcji podnosi opcja weryfikacji tożsamości użytkownika za pomocą kodów SMS.

Podsumowanie

Możesz więc zyskiwać na każdej wymianie około 8%, jeżeli zaczniesz korzystać z serwisu umożliwiającego wymianę walut online. Jest to szybki, wygodny oraz całkowicie bezpieczny sposób zawierania transakcji finansowych. Najlepsze warunki na polskim rynku oferuje obecnie platforma Walutomat, dostępna pod adresem https://www.walutomat.pl/.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się