Grzejnik to istotny element każdego pomieszczenia. Ciężko jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez sprawnego systemu grzewczego w naszym domu lub mieszkaniu.

Grzejnik to istotny element każdego pomieszczenia. Ciężko jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez sprawnego systemu grzewczego w naszym domu lub mieszkaniu. Współcześnie dostępne grzejniki posiadają wiele przydatnych funkcji, które pomóc nam mogą w podjęciu decyzji co do wyboru odpowiedniego ogrzewania.

 

Dlaczego warto wybrać grzejnik elektryczny?

Elektryczne ogrzewania zyskuje coraz większą popularność. Przede wszystkim jest znacznie bardziej ekologiczne oraz energooszczędne w porównaniu do tradycyjnych grzejników wypełnionych wodą. Wpływ ma na to olejowy wkład, który znacznie szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło.

Dodatkowym atutem ogrzewania elektrycznego jest jego wygląd. Nowoczesny design oraz prostota wykonania nadają grzejnikowi elegancji, dzięki czemu doskonale komponuje się on we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniu alergika, bowiem nie powoduje on spalania kurzu i jest zupełnie bezwonny.

Sterowanie analogowe lub cyfrowe

Decydując się na elektryczny grzejnik, zyskujemy kilka istotnych funkcji, których system grzewczy wypełniony wodą nie posiada. W zależności od indywidualnych preferencji oraz tego, kto będzie z niego korzystał, wyboru dokonać możemy pomiędzy kaloryferem sterowanym analogowo lub cyfrowo.

W obu tych przypadkach posiadać będziemy pełną kontrolę nad ogrzewaniem, przy czym pierwszy z nich wybierany jest najczęściej przez osoby starsze, natomiast drugi przez świeżo upieczonych rodziców.

Grzejniki Kraków sterowane analogowo automatycznie wykrywają otwarte okno, obniżając wówczas nieco swoją temperaturę. Funkcja termostatu pozwala na ustawienie określonej wartości temperatury. Programowanie tygodniowe umożliwia ułożenie tygodniowego harmonogramu, dzięki czemu z góry ustalić możemy wartości temperatur na każdy dzień tygodnia.

Model sterowany cyfrowo posiada wszystkie funkcje analogowe oraz kilka opcji dodatkowych. Pierwszą z nich jest możliwość włączenia trybu TURBO – czyli szybkiego nagrzania pomieszczenia w zaledwie kilka minut. Jest to niezwykle przydatna funkcja dla młodych rodziców, którzy pragną wypełnić ciepłem np. łazienkę przed kąpielą dziecka lub jego pokoik przed ułożeniem do snu.

Opcja NIGHT automatycznie obniża poziom temperatury nocą. Powszechnie wiadomo, iż na jakość naszego snu temperatura ma bezpośredni wpływ. Znacznie lepiej zasypiać oraz budzić się w nieco chłodniejszym pomieszczeniu. Ostatnią funkcją, w tym przypadku również typowo rodzicielską, jest opcja CHILD – dzięki niej niemożliwe jest oparzenie się powierzchnią grzejnika przez dziecko.

Podziel się