Grzałki elektryczne dedykowane są do współpracy z grzejnikami c.o. jako kolejne źródło ciepła poza okresem grzejnym. Wspomaganie tychże narzędzi prądem elektrycznym (sieć domowa ~230 V, 50 Hz) co pozwoli na pełną wolność od pracującej okresowo instalacji c.o. Do współpracy z grzałką elektryczną przeważnie stosuje się kaloryfery o konstrukcji tzw. drabinki.

Grzałka – co to jest?

Grzałka, określając zwięźle, to narzędzie służące do grzania stosujące w tymże celu element grzewczy. Grzałki elektryczne są stosowane zarówno w gospodarstwach domowych (frytkownica, zmywarka, pralka, czajnik elektryczny) jak również w przemyśle (w mechanizmach ogrzewania substancji w każdym stanie skupienia – lotnym, ciekłym i stałym). Tak wszechstronne wykorzystanie grzałki elektryczne zawdzięczają własnej doskonałej wydajności – prawie 100% uzyskanej energii elektrycznej jest zmieniane w energię cieplną (ciepło), co czyni grzałki jednymi spośród szczególnie funkcjonalnych narzędzi elektrycznych.

Profesjonalne grzałki rurkowe

Pośród różnorodnych modeli grzałek do przeważnie wykorzystywanych należą grzałki rurkowe. Dostosowane do pracy w powietrzu, w cieczach, gazach oraz w ciałach stałych dostarczają uformowane ciepło przez przekazywanie, konwekcję czy światło. Ich forma zależy od modelu narzędzia. Wykonane są z odpowiedniego elementu grzewczego, jest to przewód oporowy, produktu izolacyjnego – przeważnie jest to tlenek magnezu (MgO) wykorzystany ze względu na niezwykle dobre wartości dielektryczne.

Jakie wykorzystanie mają grzałki ceramiczne?

Grzałki ceramiczne, dedykowane są pod rury ochronne o wielkości wewnętrznej 58-62mm. Dedykowane są do pracy w różnych grzewczych narzędziach gdzie niezbędna jest duża moc czy relatywnie duża temperatura. Optymalna temperatura pracy to 900 stopni Celsjusza. Wykonane także z kształtek ceramicznych przed jakie prowadzą spirale grzewcze. Wyprowadzenia prądowe mogą być z kabli wyskokotemperaturowych pow.320°C czy ze złożonego przewodu izolowanego koralikami ceramicznymi.

Najistotniejsze zalety grzałek opaskowych mikanitowych

Wykorzystanie osłony stalowej w wypadku artykułów, którymi są grzałki opaskowe mikanitowe powoduje, iż mogą one działać choćby w szczególnie niekorzystnym otoczeniu. Ich uzwojenie elementu oporowego, jakie jest wystarczająco gęste gwarantuje ciągłą na całej przestrzeni temperaturę. Projekt uzwojenia, jaki jest charakterystyczny dla segmentu oporowego, pozwoli na zrobienie wyżłobień czy wylotów zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się