Czym jest pozycjonowanie stron internetowych? Jest to mechanizm, który ma na celu zwiększenie widoczności witryny w popularnych wyszukiwarkach, np. w Google. Aby to osiągnąć, należy zastosować odpowiednie techniki, metody, zarówno na stronie (OnePage), jak i poza nią (OffPage).

Co jest najważniejsze w pozycjonowaniu? Dlaczego tak ważne jest opracowanie odpowiedniej strategii? Tego wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Na kolejność wyników na stronie wyszukiwania wpływ ma przede wszystkim algorytm wyszukiwarki Google, który porządkuje adresy witryn w celu oceny ich zgodności z zapytaniem sformułowanym przez użytkownika.

Nie znamy szczegółowych zasad działania robotów Google’a, ale wśród wielu czynników wpływających na pozycję strony WWW w wynikach wyszukiwania są przede wszystkim elementy związane z zawartością strony oraz jej działaniem, a także popularnością witryny w sieci. W związku z tym pozycjonowanie strony internetowej powinno obejmować optymalizację następujących elementów:

  1. Jakość treści na stronie – teksty powinny być unikalne i nasycone odpowiednią liczbą słów kluczowych (optymalizacja treści).
  2. Optymalizacja kodu źródłowego witryny.
  3. Dobór fraz kluczowych, zarówno w tekście, jak i w nagłówku.
  4. Umieszczanie słów kluczowych w adresie URL.
  5. Szybkość ładowania strony WWW.
  6. Pozyskiwanie i umieszczanie linków prowadzących do innych domen.

Pozycjonowanie stron WWW. Dlaczego warto powierzyć to profesjonalistom?

Powierzenie pozycjonowania witryny agencji SEO w celu opracowania skutecznej strategii to ważny krok dla Twojej firmy. Jeśli wcześniej korzystało się z pomocy agencji i nie przyniosło to zadowalających efektów, trzeba pomyśleć o zmianie agencji.

Czym więc należy się kierować przy wyborze firmy pozycjonerskiej? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy jest to agencja, która ma jakiekolwiek doświadczenie, czyli jak długo działa na rynku. Bardzo dobrym pomysłem będzie także poczytanie w Internecie opinii na temat wybranej agencji. Nie bez znaczenia będzie także obejrzenie portfolio agencji, jeśli przed pozycjonowaniem witryny będziemy chcieli ją najpierw stworzyć.

Podsumowując, wysoka pozycja witryny w wynikach wyszukiwania nie przychodzi z dnia na dzień. Pozycjonowanie stron WWW to proces złożony i długotrwały, dlatego na efekty trzeba poczekać, czasami nawet 2-3 miesiące.

Dlatego ten czas należy wykorzystać mądrze i najlepiej powierzyć to zadanie doświadczonej i godnej zaufania agencji SEO. W przeciwnym razie witryna nie będzie widoczna w Internecie, nie będzie się rozwijać i zwyczajnie zniknie w Google, pośród konkurencji.

Podziel się