Narodziny dziecka to jedna z bardziej szczęśliwych chwil w każdej rodzinie. Ale też okres wielkich zmian zawodowych.

Każda świeżo upieczona mam zdaje sobie sprawę, że wcześniej czy później stanie przed dylematem powrócić do pracy czy zająć się wychowywaniem swojego dziecka. Urlop macierzyński nie trwa zbyt długo, zaś urlop wychowawczy wiąże się z utratą sporej części dochodów.

Jest to jedna z trudniejszych decyzji czy piąć się po szczeblach kariery zawodowej, czy też być światkiem pierwszych kroków swojego dziecka.

Na szczęście istnieje pewien bardzo korzystny kompromis, który pozawala kobietą zarazem zajmować się swoją pociechą i pracować.

Takim kompromisem jest praca w domu.

mam w domu1Jedna z głównych korzyści pracy w domu jest jej elastyczność, czyli to ty decydujesz, kiedy masz czas na jej wykonanie. Oczywiście samo wychowanie dziecka jest ogromną pracą, a wiem to z własnego doświadczenia, bo sam pracuję w domu, wiec po urodzeniu dziecka wiele obowiązków wychowawczych ze względu na moją elastyczną pracę ( zajmuję się eMarketingiem ) spadły mi na moje barki. Ale to tylko uświadomiło mi, jakim trudnym zajęciem jest wychowywanie dzieci i wykonywanie codziennych obowiązków domowych.

Wielki szacunek dla wszystkich Mam (czy innych osób wychowujących dzieci ) i pozdrawiam was serdecznie …Ale wracajmy do tematu pracy w domu, może ona mieć bardzo wiele form np.: Tele Marketing, Praca biurowa, pisanie bloga czy tak jak w moim przypadku eMarketing i promowanie programów partnerskich przez Internet. ( Możesz tutaj zapisać się na listę i zobaczyć, co ja robię )

Po co napisałem ten artykuł. Jeśli jesteś już Mamą lub planujesz nią być, proponuję Ci rozejrzeć się właśnie za alternatywnym źródłem dochodów, który pomoże Ci połączyć obie role Mamy i pracy zawodowej.

Podziel się