Prezent wręcza się komuś po to, by sprawić mu radość – to niekwestionowana prawda. Poszukując idealnego upominku, każdorazowo wychodzić powinniśmy od pytania, co sprawi radość obdarowanemu.

W przypadku sprzętów takich jak lornetki czy lunety efekt zaskoczenia jest niemalże pewny, a i możliwości późniejszego wykorzystania sprzętu całkiem szerokie, trzeba jednak zwrócić uwagę na parametry danego modelu tak, aby rzeczywiście można go było wykorzystać w określonej roli. Jak wybrać taki sprzęt?

1. Lornetki

2. Lunety

3. Noktowizory

Zakup okazyjny lub sprzętu pierwszego z brzegu najprawdopodobniej nie będzie trafiony. Dobrze jest wcześniej skonsultować się ze sprzedawcami w specjalistycznym sklepie, takim jak na przykład https://epasjonaci.pl/.

Lornetki

Jeśli kupujemy prezent dla dziecka lub osoby nie potrzebującej tego typu sprzętu do profesjonalnych działań, całkowicie wystarczające okażą się małe lornetki. Najczęściej modele takie oferują powiększenie dziesięcio- lub ośmiokrotne.

Paradoksalnie, to drugie ma kilka zalet: większe pole widzenia pozwala na łatwiejsze odnalezienie interesującego obiektu, a jaśniejszy obraz ułatwia widzenie o zmroku. Najlepiej jest jednak skorzystać z porady profesjonalisty.

Zakup lornetki to pierwszy krok do rozbudzenia zainteresowań związanych z podziwianiem krajobrazu albo ornitologią. Szukając sprzętu pod kątem turystycznych działań, zwróćmy uwagę na jego wodoodporność. Lornetki w ofercie Epasjonaci są bardziej zaawansowane. Wyposażone w funkcję noktowizyjną i podwójny okular pozwalają na obserwację w całkowitej ciemności. To gratka dla pasjonatów przyrody i turystyki.

Lunety

Teleskop astronomiczny albo luneta to kolejny prezent popularny przy wielu okazjach. Sprzęty takie chętnie kupowane są dzieciom z okazji urodzin lub pierwszej komunii. Osobną kategorię stanowią lunety celownicze dostępne na: https://epasjonaci.pl/pl/menu/lunety-celownicze-421.html.

Są idealne dla przyrodników i podglądaczy przyrody, pozwalają na obserwację nocnego nieba i odległych obiektów: samolotów na wysokościach oraz ptaków.

Noktowizory

Wśród noktowizorów znajduje się sprzęt o różnych właściwościach oraz specyfice. Przeznaczone są dla miłośników surwiwalu, eksploratorów jaskiń i podziemi czy fanów nocnych przygód w terenie. Do zadań specjalnych przeznaczone są specjalne gogle wyposażone w noktowizor oraz lunety noktowizyjne, idealne do zadań strzeleckich w terenie lub podglądania zwierząt nocnych.

Także i w tym przypadku, chcąc dobrać sprzęt do konkretnych zastosowań, warto skorzystać z porad sprzedawcy, aby obdarowany mógł w pełni wykorzystać funkcjonalności.

 

Podziel się