Kto dokonuje kontroli w firmie i jak ją usprawnić?

Przeważnie kontrolą dostępu w firmie zajmują się specjalnie wyznaczone do tego osoby. Mogą to być na przykład ochroniarze, czy strażnicy. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki osoby zatrudnione mogą dostać się na teren budynku. Dobrym rozwiązaniem jest automatyzacja tego procesu. Jest to rozwiązanie, które pozwala oszczędzić pieniądze, a na dodatek jest niezawodne.

Czym jest automatyczna kontrola dostępu?

Kontrola dostępu przeprowadzana za pomocą nowoczesnych technologii to wygodny sposób na zabezpieczenie znajdującego się na terenie firmy mienia oraz ważnych danych, które nie powinny dostać się do świadomości niepowołanych do tego osób. Mogą to być informacje o charakterze personalnym, ale także takie, które dotyczą sprzedawanych towarów i metod ich produkcji. Każdy przedsiębiorca, który chce chronić swoją firmę, powinien zainteresować się nad tym, jak kontrolować przepływ osób.

Kontrola dostępu BioSys pozwala na skorzystanie z rozwiązań opartych o czytniki kartowe, które najlepiej sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, ale można również skorzystać z bardziej zaawansowanych opcji opartych o dane biometryczne. Identyfikacja na podstawie odcisku palca lub rysów twarzy szczególnie dobrze sprawdza się w firmach, którym szczególnie zależy na ochronie istotnych danych.

Jakie są zalety elektronicznej kontroli dostępu?

Przeprowadzanie kontroli dostępu w sposób zautomatyzowany to gwarancja skuteczności. Nie ma wątpliwości, że żadna niepowołana osoba nie dostanie się na teren firmy. Ponadto urządzenia do tego przeznaczone mogą służyć również do innego celu. Elektroniczna ewidencja czasu pracy pozwala na gromadzenie danych na temat czasu przepracowanego przez określone osoby. Ułatwia to naliczanie należności, ale również pozwala zarejestrować wszystkie nadgodziny i spóźnienia. Jest to możliwe także w przypadku pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki z innego miejsca. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj: https://biosys.pl/blog/praca-zdalna-a-lista-obecnosci/.

Kontrola dostępu BioSys to wiele różnorodnych funkcji realizowanych dzięki zastosowaniu urządzeń elektronicznych. Jej zastosowanie w firmie pozwala zoptymalizować procesy i ograniczyć koszty na zatrudnianiu dodatkowych osób, które miałyby zajmować się nadzorowaniem. Pracownicy, którzy mają świadomość, że ich obecność jest rejestrowana chętniej wykonują swoje obowiązki i mają większą motywację, zyskują bowiem gwarancję, że będą rozliczani zgodnie z umową.

Podziel się