10 najlepszych sposobów wykorzystania Digital Signage w szpitalu

Szpitale to miejsca, do których trafiamy bez najmniejszej przyjemności. Przejęci stanem własnego zdrowia nerwowo oczekujemy na wizytę u lekarza lub na wyniki badań. Czytanie i oglądanie starych plakatów wiszących na ścianach, zwykle słabych graficznie i tekstowo, może jedynie podnieść poziom naszej irytacji. A przecież zadowolony pacjent to połowa sukcesu dochodzenia do zdrowia. Dzisiaj w zasięgu ręki mamy już narzędzia, aby zreorganizować pracę szpitali i pomóc pacjentom w poprawie nastroju i zdrowia. Cyfrowo prezentowane informacje odmienią wizerunek ponurych szpitali.

Zastosuj Digital Signage w swoim szpitalu

Podajemy tylko kilka przykładów zastosowania platformy Digital Signage w placówkach zdrowia. Poprawią one w wyraźny sposób funkcjonowanie samej placówki oraz umilą pobyt w niej pacjentom.

Zacznijmy od rejestracji. Już w tym miejscu pacjent powinien poczuć się bezpiecznie i pewnie.

  1. Przedstawmy choremu placówkę zdrowia, do której trafił. Tradycję i osiągnięcia.
  2. Warto pochwalić się specjalistami. 
  3. W oczekiwaniu na swoją kolej niech pacjenci zobaczą sposoby profilaktyki zdrowia.
  4. Ciekawy content pokaże im również aktywności, które ich czekają po powrocie do zdrowia.
  5. Informacje wyświetlane na ekranach pomogą poruszać się w przestrzeni szpitala, aby z łatwością odnaleźć specjalistę.
  6. Dzięki Digital Signage można w czasie rzeczywistym wprowadzać zmiany treści, co pozwala pacjentom na bycie na bieżąco.
  7. Dużą i niezwykle ważną rolę odgrywają również ekrany informacyjne przy gabinetach lekarzy. Pacjent nie tylko wie, kto go przyjmie, ale także kiedy będzie jego kolej. 
  8. Gdy pacjent przestaje być anonimowy, to czuje, że właśnie jemu poświęca się szczególną uwagę. Zadbajmy zatem, żeby wiedział, jakie badania musiał zrobić, gdzie pójść i o której jego wyniki będą gotowe do odbioru.
  9. Ekrany informacyjne z zastosowaniem platformy Digital Signage umożliwiają też łatwą komunikację z pacjentem związaną z takimi danymi, jak pora codziennego obchodu lekarzy a nawet przedstawienia menu szpitalnych posiłków.
  10. Zadbajmy również o rozrywkę. Choćby krótkie animacje pozwolą zapomnieć i odprężyć się pacjentom.

Platforma Digital Signage daje nieograniczone możliwości tworzenia wszelkich ważnych informacji dla pacjentów. Jej obsługa jest przy tym na tyle prosta, że w każdym momencie można wprowadzać zmiany, modyfikować i aktualizować zawartość tak, aby przyspieszyć i ułatwić pracę personelowi szpitala oraz uprzyjemnić pobyt w nim pacjentom. 

Podziel się