Obecnie istnieje mnóstwo możliwości na zasłonienie okien w domach, instytucjach, mieszkaniach blokowych czy budynkach firmowych. najnowocześniejszą metodą jest wybór oraz montaż plis okiennych. Czym są plisy okienne i w jaki sposób można je założyć?

Osłona okienna

Zasłony okienne wiesza się na żabkach karniszy. Należ zwrócić uwagę, że rolety naścienne i naokienne, żaluzje pionowe i poziome, a także rolety zewnętrzne mają konkurenta w postaci plis okiennych. Plisy nazywane są także żaluzjami plisowymi albo roletami plisowymi.

Plisy są rodzajem osłon okiennych nowoczesnego typu. Plisy mogą być stosowane nie tylko na standardowych oknach w domach czy blokach mieszkalnych, ale również na oknach niestandardowego typu, wymiaru, kształtu i oknach dachowych

Należy mieć świadomość, że zawsze możliwe jest dostosowanie rozmiaru osłon jakimi są plisy. Obecnie w zdecydowanej większości miast można bez żadnego problemu znaleźć firmę, która nie tylko zajmuje się produkcją plis, ale również podejmie się nawet najbardziej niestandardowego zlecenia.

Charakterystyka rolet plisowanych

Plisowe rolety okienne swoim wyglądem bardzo przypominają harmonijkę z papieru albo kartonu. W internecie można znaleźć nieprawdziwe informacje sugerujące, że plisy są nie tylko nietrwałymi, ale również prowizorycznymi osłonami okiennymi.

Materiały, które są używane do produkcji plisów są przede wszystkim solidne i trwałe, mogą się o tym przekonać klienci korzystający od dłuższego czasu z żaluzji plisowanych. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że przy zakupie plis okiennych bardzo istotne jest skontrolowanie czy mechanizmy regulacji są funkcjonalne oraz trwałe, a profile wykonane z bardzo wysokiej jakości tworzyw.

Do zalet żaluzji plisowych należy zaliczyć także fakt, że z powodzeniem można wykorzystywać je w przypadku okien, które mają nietypowe kształty. Plisy mogą być zamontowane nie tylko w oknach o kształcie koła, ale również trójkąta lub wycinka koła. Bardzo dobrze sprawdzą się też przy przysłanianiu okien o większej powierzchni.

Rodzaje żaluzji plisowanych

Warto mieć świadomość, że wyróżniamy kilka rodzajów plisów okiennych, które dostosowane są pod kontem różnych miejsc montażu. Występują różne typy żaluzji plisowych pod względem rodzaju zastosowanej regulacji:

  • plisy okienne z tradycyjną, sznurkową regulacją.
  • plisy okienne regulowane za pomocą uchwytów montowanych u dołu okna
  • plisy do okien dachowych, które są wyposażone w linki boczne utrzymujące je blisko szyb

Warto również zaznaczyć, że żaluzje plisowane są nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne w użytkowaniu, rozwiązują problem doboru osłon okiennych w nietypowych miejscach, a także świetnie spełniają funkcję dekoracyjną.

Sprawdź najlepsze plisy na https://plisyonline24.pl/

Podziel się