W dzisiejszych czasach większość osób poszukuje informacji w internecie.

Liczą się dla nas opinie, rekomendacje, testy innych osób, które miały do czynienia z danym produktem lub usługą. Informacje takie o wiele bardziej wpływają na nasze decyzje niż tradycyjne formy reklamy. Nie ma w tym nic dziwnego – o wiele łatwiej uwierzyć w informacje przekazywane przez konkretną osobę niż w przekaz medialny.

Szczególnie, jeśli osoba, która dzieli się opinią jest nam znana – choćby tylko internetowo.

Jako bloger, instagram czy youtuber możesz to wykorzystać.

Ufamy blogerom

Liczne badania przeprowadzane przez firmy marketingowe niejednokrotnie potwierdziły, że konsumenci chętnie wybierają produkty i usługi, które polecane są przez znane osoby, które cenimy i obdarowujemy zaufaniem. Dotyczy to nie tylko gwiazd światowego formatu czy celebrytów, ale również blogerów, których chętnie czytamy. Jeśli jesteś osobą, która zgromadziła w sieci swoją społeczność możesz to wykorzystać.

Zarabiaj na polecaniu

Jeśli korzystasz z jakiegoś produktu lub usługi i uważasz, że jest naprawdę świetna z pewnością dzielisz się tą informacją. Zależy ci na tym, by twoi obserwatorzy również mogli skorzystać z tego co jest wartościowe. Wielu blogerów robi to zupełnie bezpłatnie.

Tymczasem nie musi tak być. Jeśl na swojejstronie umieścisz link do danej oferty możesz otrzymać wynagrodzenie za każdą osobę, która z niej skorzysta.  Informacje na ten temat możesz znaleźć na stronie https://bluepartner.pl/.

Czym jest sieć afiliacyjna?

Jeśli zależy ci na tym, żeby zarabiać na swoim blogu nie powinieneś działać na własną rękę. Jednorazowe akcje sponsorowane nie są bowiem sposobem na to, by utrzymać ciągłość dochodów. O wiele lepiej sprawdza się sieć afiliacyjna taka jak https://bluepartner.pl/dla-wydawcow.

Dzięki niej możesz cieszyć się ciągłością reklam na swojej witrynie a tym samym również stałymi zyskami. Mówiąc najprościej – jest to rozwiązanie, dzięki któremu możesz mieć pewność, że twoja strona przyniesie realne zyski. Zarabianie na blogu jest bowiem możliwe.

Nie bój się utraty zaufania

Wielu blogerów obawia się, że sieć afiliacyjna odbierze im wiarygodność i sprawi, że czytelnicy zaczną krytykować jego działania w sieci. Zupełnie niesłusznie. Warto mieć świadomość, że należenie do programów partnerskich nie oznacza, że musisz polecać wszystkie produkty. Wprost przeciwnie.

Możesz wybierać te z nich, które znasz lub te, które masz okazję przetestować i spełniają one twoje oczekiwania. Co równie ważne, możesz także zadbać o to, by na twojej stronie pojawiały się tylko te, które pasują do tematyki twojego bloga. Dzięki temu reklama będzie skuteczna, twoje wyniki satysfakcjonujące a czytelnicy nie stracą zaufania.

Jak więc widzisz, korzystanie z sieci afiliacyjnej jest rozwiązaniem, dzięki któremu twoja działalność w sieci może stać się źródłem dodatkowego dochodu. Korzystając z nich możesz nie tylko zarabiać ale również pomóc swoim widzom i czytelnikom w wyborze najlepszych produktów. Nie dziwi więc fakt, że rozwiązania tego korzysta coraz więcej influencerów.

Podziel się