Czy potrzebowaliście kiedyś przewieźć szybko paczkę z jednego końca kraju na drugi? Albo jadąc w długą trasę chcieliście nieco dorobić i zabrać kilka paczek do bagażnika. Dzięki Gettebox każdy może zostać kurierem.

Getthebox kojarzy nadawców z kierowcami. Z jednej strony mogą to być osoby prywatne, ale również hurtownie części czy sklepy internetowe; z drugiej zarówno firmy transportowe, jak i… praktycznie każdy kto ma samochód.

Aplikacja opiera się na schemacie jadę – widzę – zabiorę. Nadawcy szacują ile mogą zapłacić za przewóz. Jeśli zaniżą cenę, nikt nie weźmie ich przesyłki, ale jeśli będzie im zależało, to często dopłacą za szybką dostawę

Dlaczego szybki transport jest tak ważną kwestią dla firm dystrybuujących części samochodowe?

Jak wiemy w dobie motoryzacji i szybkiego przemieszczania nasze auta muszą działać czy to w firmach transportowych gdy dostarczają towar czy też gdy jedziemy autem do pracy. Każde auto jest potrzebne na „już”. A gdy się zepsują potrzeba szybkiej jej naprawy poprzez części zamienne jest pilna.

Zdarza się, że zepsuje się nam samochód w trasie. A gdyby ktoś mógł  podwieźć cześć zamienną przy okazji w zamian za nieduże wynagrodzenie bo i tak jedzie przy okazji, a my moglibyśmy naprawić samochód w parę godzin. Jest jeszcze jedna zaleta apki, gdy zepsuje się auto i trzeba go przetransportować to właściciel mógłby wówczas znaleźć transport dla siebie i samochodu, bo laweciarz akurat jechał w tym samym kierunku.

Jak zapewnić bezpieczeństwo paczek?

Paczki przewożą nieznajomi, więc teoretycznie można trafić na złodzieja lub kogoś, kto przekazuje towary niebezpieczne, których posiadanie jest niezgodne z prawem. Takich sytuacji nie da uniknąć bez drobiazgowego sprawdzenia tożsamości kurierów, co jak na razie jest poza zasięgiem startupów.

Zamiast tego Getthebox potwierdza tożsamość przez numer telefonu, który powinien być przypisany do konkretnej osoby. Jednak nawet jeśli paczka nam zginie, to nie zostajemy na lodzie.

Sprawa jest zgłoszona na policję po uprzednim zablokowaniu użytkowników związanych ze zleceniem. Jeśli sprawa się wyjaśni i znajdzie się zguba to tematu nie ma, jeśli jednak nie, to Getthebox oddaje poszkodowanemu do 500 zł odszkodowania.

W przyszłości startup chce weryfikować kurierów przez konto bankowe, a także nawiązać współpracę z firmami ubezpieczeniowymi.

To w kontekście osób prywatnych – oferta dla firm jest już bardziej rozbudowana. Te mają ubezpieczenie OC Przewoźnika, które może pokryć straty, np. w razie wypadku. 

Gdzie w przyszłości możemy zobaczyć Getthebox?

Rozwój startupu ma się kręcić wokoło motoryzacji. Getthebox chce nawiązać współpracę ze sklepami internetowymi, handlarzami aut i części do nich, a także warsztatami. Kooperacją zainteresowane mogą być również sklepy meblarskie. Tu jednak duża odpowiedzialność spoczywa na samych kierowcach, którzy muszą być pewni, że dany artykuł zmieści się w ich samochodzie.

Link do aplikacji:
eMarketing może być prosty - Akademia eMarketingu
Podziel się