Hosting jest jednym z najważniejszych elementów każdej udanej strony internetowej. Wybór najlepszego hostingu WordPress może poprawić SEO i zwiększyć sprzedaż lub wręcz odwrotnie – doprowadzić do dużych strat wizerunkowych i finansowych.

Dostępne są różne typy opcji hostingu WordPress, takie jak bezpłatny, współdzielony, VPS, dedykowany i hosting zarządzany. W tym przewodniku pomożemy Ci wybrać najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny.

Aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję warto przeprowadzić porównanie najlepszych firm hostingowych WordPress, w tym testy szybkości, dostępności i niezawodności. Nie bez znaczenia pozostaje także cena usługi w skali roku (poza promocjami).

Czym różni się prawdziwy hosting WordPress od zwykłego hostingu www?

To bardzo podchwytliwe pytanie, bo teoretycznie na każdym hostingu www oprogramowanie WordPress powinno działać poprawnie, a więc i każdy hosting można by tak nazwać. Diabeł jednak tkwi w szczegółach, dlatego zawsze warto zainteresować się co dana firma rozumie pod pojęciem takiej oferty. Dla przykładu HostingHouse.pl ma wdrożonych wiele rozwiązań zarówno pod kątem optymalizacji działania skryptu, jak i jego bezpieczeństwa.

Czy lokalizacja centrum danych hostingu ma znaczenie?

Lokalizacja serwerowni ma wpływ na wydajność Twojej witryny dla określonej lokalizacji geograficznej. Z tego powodu, jeśli strona kierowana jest dla polskiego internauty, najlepiej wybierać firmy, które swoje serwery utrzymują w naszym kraju. Samo DNS Anycast niewiele pomoże, jeśli strona zbudowana jest z wielu elementów, a znajduje się w odległym kraju.

Czy potrzebuję panelu do instalacji WordPress?

I tak i nie. Chodzi o to, że skrypt WordPress można zainstalować bez jakiegokolwiek panelu, ale trwa to dłużej niż w przypadku posiadania specjalnego instalatora. Wtedy proces uruchomienia strony trwa zazwyczaj nie dłużej jak minutę.

Kurs WordPress pomoże Ci mieć profesjonalną stronę internetową

Czy hosting może kosztować 1 zł rocznie?

To bardzo istotne pytanie, bo nie wiedzieć czemu wielu klientów uważa, że… tak. W życiu nie ma jednak nic za darmo (lub prawie za darmo), dlatego warto zawsze upewnić się jaka będzie cena usługi w kolejnych latach. Dotyczy to zarówno hostingu, jak i domeny oraz innych usług dodatkowych (certyfikat SSL, kreator stron itd.).

Podziel się