Wiele osób zaczyna swoją przygodę z Blogowaniem, kupuje swoją domenę i zakłada swojego pierwszego bloga czy stronę pisze artykuły i …. . Nie mam czytelników nikt nie odwiedza tej strony itp. Postaram się odpowiedzieć na pytanie :

Jak promować Bloga.

Od razu na wstępie chcę Ci zaznaczyć, jeśli myślisz że napiszesz jeden dwa czy dwadzieścia wpisów i już osiągniesz sukces to jesteś w głębokim błędzie. Prowadzenie Bloga to proces a nie jednorazowy zryw. Musisz nastawić się na Maraton a nie na sprint.

Kluczem do sukcesu w blogowaniu i główną odpowiedzią na pytanie Jak promować Bloga jest pisanie wartościowych treści. Internet jest dosłownie zalany bezwartościowymi materiałami o bardzo niskiej treści merytorycznej. Dzieje się tak dlatego, że wiele serwisów powstaje dla tak zwanego zaplecza do pozycjonowania innych serwisów. 

Osoba która czyta twoje teksty powinna odczuć że coś zyskała czegoś się dowiedziała.

Kilka rad jak pisać wartościowe treści :

1.Jeśli piszesz o rzeczach już wiele razy opisanych – pisz w innowacyjny i nowy sposób. Postaraj się zrobić to lepiej niż inni. Lub pisać z twojego punktu widzenia.

2.Poszukaj nowego tematu którego Nikt do dotąd nie opisywał. ( ten punkt jest najtrudniejszy )

3.Korzystaj w wpisach z własnego doświadczenie. 

4.Daj czytelnikom gotowe rozwiązania na ich problem.

OK mam już treści co dalej … Jak promować Bloga.

  1. Buduj listę mailingową. Obecnie ponad 20% mojego ruchu na blogu to stali czytelnicy. Jeśli tylko napiszę nowy artykuł na blogu dzięki newsletterowi mogę powiadomić czytelników o nowym wpisie. Dlatego koniecznie musisz oferować czytelnikom możliwość wpisania się na twoją listę.
  2. Socjal media – Ten punk chyba jest oczywisty. Każdy wpis opublikuj na portalach społecznościowych. Nie zapomnij też żeby dać możliwość czytelnikom w prosty sposób udostępnić dany wpis na portalach społecznościowych. Ja to robię poprzez dodanie przycisku do portali społecznościowych.jak promować bloga1
  3. Poszukaj podobnych tematycznie blogów do swojego i zaproponuj napisanie artykułu eksperckiego gdzie będziesz mógł wstawić link do swojego bloga. Wielu blogerów chętnie wymieni się takimi artykułami. Ty publikujesz jego artykuł u siebie on twój na swoim blogu. 
  4. Nie przesadzaj z reklamami. Nie ma to jak strona z krótkim tekstem i 20 reklamami. Miej umiar. Zamiast reklamy lepiej jest publikować na przykład artykuły sponsorowane.
  5. Udzielaj się na innych bloga, forach z podobną tematyką. Możesz na przykład w komentarzu na dany temat dać lin do twojego artykuł o podobnej treści. Oczywiście nie wklejaj samego linku ale najpierw daj merytoryczny komentarz a potem … pisałem o tym też na moje stronie możesz poczytać o tym problemie tutaj.
  6. Pisz regularnie. Ustal sobie harmonogram publikacji. Optymalnie było by dobrze gdybyś pisał codziennie. Jeśli nie dasz rady ustal, że publikujesz jeden artykuł zawsze w określony dzień, to przyzwyczaji czytelników do zaglądania w ten dzień na twojego bloga.

Zapraszam Cię też do zobaczenia jak w 90 dni możesz zaistnieć w Internecie.

Podsumowanie : Skup się na Treści. Zdobywaj nowych czytelników ( lista ) Pisz regularnie. Promuj się w mediach społecznościowych.Oczywiście ten wpis nie wyczerpał tematu ale pokazuje kilka metod które ja osobiście stosuję.

Podziel się