Garaże blaszane stają się coraz bardziej popularne. Przyczyną jest przede wszystkim ich niska cena oraz szybkość montażu. Poza tym nie muszą to być jedynie nieestetyczne, szare budki. Szeroki wybór farb akrylowych oraz modne ostatnio pokrycie drewnopodobne sprawiają, że blaszak wygląda naprawdę dobrze.

Pozostaje jedynie pytanie o funkcjonalność. Zwykły garaż blaszany ochroni samochód przed złodziejami, czy też deszczem. Jednak jego nieocieplana wersja może nie poradzić sobie w sytuacji, gdy na termometrach zobaczymy bardzo niskie temperatury.

Ocieplenie garażu – czy jest konieczne?

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, blaszak osłoni auto przed niektórymi czynnikami atmosferycznymi. Niestety mróz może stanowić barierę nie do przejścia. Zapewne wielu z nas nie jest obca sytuacja, gdy spieszymy się na umówione spotkanie, a samochód nie chce zapalić. Aby do tego nie dopuścić, warto zainwestować w ocieplenie.

Czym właściwie jest garaż ocieplany? To garaż wykonany z blachy stalowej ocynkowanej, pokrytej tynkiem akrylowym lub powlekanej farbą, którą wspiera rdzeń styropianowy. Aby należycie ocieplić garaż można zastosować styropian o grubości 3 cm na ścianach oraz 4 cm na dach. Warto, aby konstrukcja ocieplanego blaszaka była z profili zamkniętych. Taka jest dużo mocniejsza i trwalsza.

Garaż blaszany a zakotwiczenie

Należy zwrócić uwagę na to, że uciekanie ciepła może wynikać z nieprawidłowego podłoża.  Jeżeli stawiamy garaż na swojej posesji, warto zadbać o odpowiednie zakotwiczenie, czyli przymocowanie garażu do ziemi za pomocą kotew. Najlepszą opcją jest jednak betonowa wylewka. W przypadku kostki brukowej zaleca się wyciągnięcie kostki i wylanie małych stóp betonowych w miejscu rogów garaży oraz na środku najdłuższych ścian.

Ocieplenie garażu to dodatek zapewniający komfort użytkowania, który szczególnie docenia się zimą. Ta niewielka inwestycja finansowa sprawi, że spędzanie czasu w garażu i majsterkowanie będzie dla Ciebie czystą przyjemnością, bez względu na to jaka pogoda panuje na zewnątrz.

Zobacz naszą pełną ofertę garaży blaszanych – https://blaszaki.com/oferta

 

Podziel się