Wyjątkowe zapachy nie powstają z przypadku, a z pasji do ich tworzenia i zamiłowania do elegancji. Właśnie tak narodziła się marka Giardino Benessere, dzieło włoskich twórców perfumiarstwa. Oto jak powstała i jakie są jej cechy charakterystyczne.

Historia rodziny Terenzi

Wszystko zaczęło się w rodzinie Terenzi, która od wielu lat tworzy perfumy niszowe niesamowitej jakości. Wyróżniają się one elegancją i wyrafinowaniem. Za tym sukcesem stoją aż trzy pokolenia rodziny Terenzi.

Historia rodu Terenzich sięga XV wieku oraz włoskiego miasteczka Rimini, w którym żył Gabriele Terenzi. Wyróżniał się miłością do sztuki i piękna. Tworzenie perfum zapoczątkował natomiast Guglielmo Terenzi, który niegdyś był oficerem kawalerii, a później zajął się perfumiarstwem. Był człowiekiem o wielu talentach, uzdolnionym artystycznie. Dzięki swojej żonie Luigii stworzył we własnym domu niewielkie laboratorium, w którym opracował swoją pierwszą wodę kolońską.

Pasję do zapachów przekazał następnie swojemu synowi Evelino, który oprócz zamiłowania do zapachu wprowadził do produkcji maszyny, niektóre z nich używane zresztą do dziś. Swoją pasję również przekazał dzieciom – Paolo Terenzi oraz Tiziana Terenzi.

Tiziana Terenzi to projektantka sztuki zakochana w detalach. Przez lata współpracowała z wieloma markami biżuterii. Z kolei Paolo Terenzi to zawodowy muzyk, również oddany niezwykłym kompozycjom zapachowym. Do ich tworzenia wykorzystuje wyłącznie naturalne surowce, które osobiście pozyskuje dzięki swoim licznym podróżom.

Tiziana Terenzi oraz Paolo Terenzi stworzyli wspólnie własną markę w 2012 roku. Połączenie niezwykłych talentów nie mogło zaowocować niczym innym, jak ogromnym sukcesem na rynku perfumeryjnym.

Inspiracje twórców marek Terenzi, Giardino i V Canto

Perfumy Tiziana Terenzi łączą w sobie wyrafinowanie, uczucia oraz elegancję. To nie tylko zwykły flakon, a emocje i pasja zamknięta w buteleczce. To właśnie daje im przewagę nad innymi kompozycjami zapachowymi.

Marki prowadzone przez niezwykły duet to Tiziana Terenzi, Giardino Benessere oraz V Canto. Tiziana Terenzi to czyste kompozycje zapachowe, skuteczna próba zamknięcia pragnień oraz emocji w kompozycji zapachowej. Każdy flakon to inna fascynująca opowieść.

V Canto to z kolei historia miłosna, miłość do ojczyzny i głębokich korzeni. To ukoronowanie historii rodu przeniesione do kompozycji zapachowej. Każda butelka jest niepowtarzalnym dziełem i ukojeniem dla zmysłów.

I wreszcie Giardino Benessere – unikalne kreacje wychodzące poza ramy wzorów perfumeryjnych. Produkty tej marki znajdziesz na stronie: https://amisell.pl/marki-niszowe/giardino-benessere/.

Giardino Benessere – jedna z trzech marek rodziny Terenzi

Pierwsza kolekcja marki Giardino Benessera powstała w 2015 roku z inicjatywy Paolo Terenzi, który nazywany jest jednym z najlepszych „nosów” we Włoszech. Nazwa pochodzi od ogrodu oznaczającego użycie naturalnych esencji i inspiracji światem przyrody. Ich celem jest tworzenie wyjątkowych emocji i poczucia szczęścia.

Zapachy w ramach marki różnią się od tych, które można znaleźć w drogeriach i sklepach perfumeryjnych. Są synonimem luksusu i szyku. Za sprawą sukcesu marki w 2020 roku powstała kolejna linia perfum, Giardino Benessere Titans. Inspiracją do jej stworzenia były mitologiczne opowieści, a każdy z powstałych zapachów poświęcony jest innej postaci pochodzącej z mitologii.

Podziel się