Drony stały się coraz bardziej powszechne. Niegdyś wykorzystywane głównie w celach wojskowych, dzisiaj dostępne dla większego grona odbiorców. Jednym z głównych zastosowań tych maszyn stało się wideofilmowanie.

Różne modele

W związku z ciągłym rozwojem technologii, na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów bezzałogowych statków latających. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości obrazie, musimy skupić się na tych półprofesjonalnych bądź profesjonalnych.

Tańsze modele mogą nie spełnić naszych oczekiwań ze względu na krótki czas lotu bądź kamery słabej rozdzielczości. Drony, nazywane rozrywkowymi są małe i nieodporne na silniejsze podmuchy wiatru, co z pewnością będzie miało wpływ na jakość obrazu.

Co wybrać?

Droższe, półprofesjonalne modele są dużo bardziej funkcjonalne i otwierają przed nami więcej możliwości. Bardzo często posiadają one funkcję GPS, która może okazać się niezbędna w trudnych sytuacjach. Również kamera zamontowana w tej maszynie pozwala na uzyskanie lepszego obrazu.

Oczywiście decydując się na zakup drona ze średniej półki możemy mieć pewność dalszych zasięgów i wydłużonych lotów. Jeśli chcemy korzystać z urządzenia do profesjonalnego filmowania, powinniśmy wybrać ten bardziej stabilny i wytrzymały. Ich ceny sięgają nawet 10 000 złotych.

Podstawowe cechy

Decydując się na drony wysokiej jakości, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników: – wysoka jakość materiałów — unikajmy maszyn wykonanych z plastiku, dużo lepsze będą te z metali lekkich, – kamera – rzecz jasna, w jakości HD. Jeśli potrzebujemy doskonałego obrazu możemy wybrać nawet tę Full HD, – gimbal – must have, każdego filmowca!

Dzięki niemu nagrywany obraz jest stabilny, nawet jeśli dron porusza się szybko i w trudnych warunkach, – kontroler – przy użytkowaniu tej maszyny odpowiedni pad jest niezbędny. Warto wcześniej sprawdzić, czy cechuje go wysoka precyzja kierowania, tylko wtedy będziemy mieli pewność wysokiej jakości nagrywanego materiału. – czas pracy — do niemal każdego urządzenia możemy dokupić dodatkowe akumulatory, które wydłużą jego lot. Dron, wykorzystywany do filmowania musi utrzymać się w powietrzu do kilkudziesięciu minut.

Decydując się na zakup wybierajmy sprawdzone miejsca. Możemy skorzystać z oferty sklepu ale.pl, gdzie znajdziemy nie tylko rozbudowaną ofertę, ale także fachową pomoc w wyborze. Niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierzemy, zawsze warto skorzystać z porady specjalistów. Od nich z pewnością dowiemy się jaki dron nadaje się do nagrywania z powietrza.

Podziel się