Technika nieustannie się rozwija. Z najnowszych nowinek i rozwiązań korzystają wielkie korporacje, jak i małe firmy. Ma to na celu rozwój czy chociażby zoptymalizowanie pracy osób zaangażowanych w czynności służbowe. Jedną z nowych, przestronnych i kompleksowych technologii jest system eprocurement, z którego korzystają już dziesiątki tysięcy firm na całym świecie.

System eprocurement jest to rozwiązanie w kontekście procesów zaopatrzeniowych na podstawie rozwiązań systemowych. W ten sposób następuje automatyzacja całego obiegu dokumentów między dostawcami produktów, a kupującymi. Osoby korzystające z tego rodzaju technologii mają dostęp do jednolitego systemu obsługującego cały proces zakupów od momentu zgłoszenia nowego zamówienia aż do sprawdzenia metody płatności i zweryfikowania jej.

Eprocurement znajduje swoje zastosowanie szczególnie na platformach B2B, które pozwalają na efektywnie pozyskiwanie kontrahentów. Cały ten nowoczesny system pozwala na zautomatyzowanie łańcucha procesów zakupów, przez co zarządzanie nim staje się znacznie łatwiejsze i efektywne.

W gruncie rzeczy system eprocurement ma korzyści dla dostawców, jak i klientów. Osoby kupujące mogą obniżyć koszta kupowanych produktów średnio o dwadzieścia procent. Wynika to z odpowiedniego wykorzystania siły nabywczej.  Poprzez optymalizację kosztów obsługi procesu można znacznie wspomóc cały proces budżetowania.

Ponadto, kupujący mogą liczyć na redukcję stanów magazynowych nawet do trzydziestu procent, ze względu na zwolnienie powierzchni). Dodatkowe atuty to kontrola i monitoring wydatków na bieżąco, usprawnienie sposobu raportowania czy standaryzacja procesów.

Korzyści dla dostawców to między innym niższe koszty przetwarzania zamówień, ze względu na ilość czasu potrzebnego na obsługę, jak również malejącą liczbę zwrotów. Redukcja kosztów tworzenia jak i obniżenie kosztów magazynowania to dodatkowe atuty płynące z systemu eprocurement.

Godnym polecenia narzędziem e-procurement dostępnym w Polsce jest:

https://www.nextbuy24.com/e-procurement/

W dużym uproszczeniu e-procurement to zakupy dokonywania drogą elektroniczną, którą innowacyjną formę składania zamówień spotykamy coraz częściej w środowisku nie tylko prywatnych przedsiębiorstw, ale również administracji publicznej.

Wdrażanie tego typu systemów znacznie usprawnia pracę ludzi, dlatego tak ważne jest stawianie na innowacyjne rozwiązania, które w łatwy sposób potrafią zoptymalizować długie godziny pracy i znacznie zwiększyć wydajność firmy.

Podziel się