Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują mikrofony do smartfonów. Możesz zapytać po co one komuś, skoro w smartfonach jest wbudowany mikrofon i przecież można korzystać do woli. To prawda, smartfony mają wbudowane mikrofony, jednak nie są to mikrofony najwyższej jakości. To tylko prosty dodatek do telefonu, który ma dobrze spełniać swoje podstawowe zadanie – przy rozmowach telefonicznych, czy nagrywaniu obrazu. Jeśli jednak zależy ci na naprawdę dobrym dźwięku w swoim smartfonie, powinieneś spróbować poszukać czegoś nieco bardziej profesjonalnego.

Dlaczego mikrofony stosowane w smartfonach są słabe?

Ponieważ są to najczęściej mikrofony elektretowe. Wyprodukowanie takiego mikrofonu jest tanie, dlatego najczęściej stosuje się je w urządzeniach przenośnych – smartfon z reguły ma nadawać się do nieco innych zastosowań, więc perfekcyjna jakość dźwięku z wbudowanego mikrofonu, jest zwyczajnie zbędna. Przypomnij sobie gdy rozmawiałeś ze znajomym i po chwili zamiast jego głosu słyszałeś jedynie wiejący wiatr – to właśnie cecha słabej jakości mikrofonu, który przesterowuje dźwięki. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujesz nagrywać naprawdę dobrej jakości audio na smartfonie? W takiej sytuacji nie ma konieczności kupowania nowego telefonu, który przeznaczony będzie głównie do nagrywania. Wystarczy, że zainwestujesz w specjalny mikrofon przeznaczony do urządzenia mobilnego.

Takie mikrofony mają dużo lepszą jakość dźwięku od wbudowanych, a często zawierają w zestawie także popfiltr, który zapobiega zniekształceniom dźwięku przez np. dmuchnięcie. Przyjrzyjmy się chociażby smartfonowi Xiaomi Redmi 6A i sprawdźmy jakie mamy w tym przypadku możliwości, jeśli chodzi o zakup osobnego mikrofonu.

Dobór mikrofonu na przykładzie smartfonu Xiaomi Redmi 6A

Jednym z rozwiązań jest mikrofon Forever BMS-300 w ładnym i klasycznym kolorze czarnym. Sporym atutem tego modelu jest wbudowany głośnik Bluetooth, który umożliwia śpiewanie i słuchanie muzyki jednocześnie. Jeśli lubisz organizować imprezy i do tej pory żałowałeś, że nigdy nie mogłeś zorganizować na nich karaoke, ten mikrofon jest dla ciebie. Czas ładowania tego modelu wynosi jedynie 2 godziny, a ciekawą opcją, która sprawi, że nasze nagranie będzie jeszcze profesjonalniej brzmiało – jest pogłos.

Patrz – Mikrofon Forever BMS-300 do Xiaomi Redmi 6A w sklepie IziGSM


Mikrofon Bluetooth BM1 to kolejny świetny sprzęt na imprezy ze znajomymi i nie tylko. Korzystając z możliwości mikrofonu BM1 można również szlifować umiejętności wokalne. Mikrofon umożliwia jednoczesne słuchanie muzyki i śpiewanie. Największe zalety tego sprzętu w porównaniu do mikrofonów wbudowanych w smartfony, to technologia Bluetooth 3.0, długi czas pracy baterii – od 3 do 5 godzin, podczas gdy ładowanie trwa zaledwie godzinę, bardzo dobra jakość dźwięku i wejście 3.5mm Jack, które umożliwia podpięcie mikrofonu do innego urządzenia muzycznego.

Patrz – Mikrofon Bluetooth BM1 do Xiaomi Redmi 6A w sklepie IziGSM


Jeśli chodzi o inne modele, które niekoniecznie są stworzone specjalnie pod Xiaomi Redmi 6A, to na uwagę zasługuje chociażby Forever BMS-400, który posiada ciekawe urozmaicenie w postaci diody LED. Dodatkowo mamy tutaj specjalny panel portów i slot kart microSD. Doskonały dla dzieci, a także dla dorosłych.

Patrz – Mikrofon Forever BMS-400 do Xiaomi Redmi 6A w sklepie IziGSM

 

Podsumowanie

Mikrofony do smartfonów poza świetną zabawą, oferują także możliwość szlifowania swojego wokalu, gdziekolwiek jesteśmy. Znacznie wyróżniają się jakością w porównaniu do tych wbudowanych. Znakomicie nadają się również na prezent pod choinkę lub podarunek urodzinowy.

 

 

Podziel się