Jeśli w tej chwili szukasz pracy, bo chcesz rozpocząć życie zawodowe albo pragniesz się przebranżowić, na pewno słyszałeś o możliwości odbycia kursu na wózki widłowe. Zdobywanie uprawnień do wykonywania tej funkcji stało się popularne w ostatnich latach – ofert pracy na stanowisku operatora wózków widłowych jest coraz więcej, przez co na rynku pojawiło się mnóstwo firm oferujących specjalistyczne szkolenia. Z roku na rok wózki widłowe budzą coraz większe zainteresowanie, szczególnie wśród młodych, ale również i starszych.

Pierwsze pytanie jakie Ci prawdopodobnie przyszło na myśl to: co powoduje taki stan rzeczy? Powodów jest naprawdę wiele, a większość z nich związana jest z dużym zapotrzebowaniem, jakie od niedawna występuje na rynku, a tym samym ze znacznym uatrakcyjnieniem się funkcji operatora wózków widłowych.

Szereg korzyści wynikających z odbycia kursu i uzyskania certyfikatu jest zachęcający, dlatego postanowiliśmy je przedstawić w poniższym artykule – po zapoznaniu się z nimi być może sam zdecydujesz się spróbować.

1. Szerokie, długoletnie perspektywy

W obecnej chwili nasz kraj rozwija się w niesamowitym tempie, zwłaszcza w sektorze handlowym. Ciągle powstające i rozszerzające się galerie handlowe oraz wielkopowierzchniowe magazyny i sklepy wymagają rzeszy nowych pracowników, wśród których dużą część stanowią operatorzy wózków widłowych, którzy muszą eksportować towary z miejsca na miejsce.

Dzięki bieżącej sytuacji zapotrzebowanie na to stanowisko będzie utrzymywać się, a nawet zwiększać przez wiele, wiele lat, więc nawet jeśli teraz nie zdecydujesz się na podjęcie tej pracy to certyfikat może okazać się przydatny nawet za 10 lat. A jeśli podejmiesz się obsługi wózków widłowych to nie będziesz musiał się obawiać o utratę pracy ani ze względu na czas, ani miejsce, gdyż sklepy i magazyny można spotkać teraz niemal wszędzie.

Warto dodać również fakt, że uprawnienia wydawane przez polski Urząd Dozoru Technicznego są honorowane w większości krajów Unii Europejskiej, więc otwiera to również furtkę do pracy za granicą.

2. Niewielkie wymagania

Przystąpienie do kursu na wózki widłowe nie wiąże się z wieloma wymogami. Kryteria dostania się na szkolenie to:

  • skończenie 18 roku życia,
  • wykształcenie min. podstawowe,
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy.

Główne problemy mogą wynikać z ostatniego kryterium, jednak jeśli nie borykasz się z chorobami psychicznymi i nie masz poważnej wady wzroku/słuchu ani kłopotów z koordynacją ruchową to uzyskanie uprawnień odbędzie się bez żadnych przeszkód.

3. Sprawdzona forma zarobku

Posiadanie certyfikatu operatora wózków widłowych gwarantuje możliwość zdobycia stanowiska w każdej profesjonalnej firmie, która oferuje taką pracę. To, ile dokładnie zarobisz na obsłudze, będzie zależeć od różnych czynników, m.in. od doświadczenia czy zakresu obowiązków, ale średnia płaca miesięczna w naszym kraju mieści się pomiędzy 2000 a 3000 zł brutto. Patrząc na wymogi oraz na ilość ofert, już taki początkowy zarobek jest naprawdę atrakcyjny.

4. Cenne doświadczenie

Wiele osób decyduje się na tę posadę głównie w celu zdobycia tymczasowego zajęcia, które pozwoli na dalszy rozwój kariery zawodowej. Taka praca stanowi bowiem wartościowe doświadczenie – znaczące, dodatkowe kompetencje, zatrudnienie w renomowanej firmie, nauka dyscypliny i zasad pracy oraz rozwój umiejętności fizycznych mogą w przyszłości zaowocować przy aplikowaniu na inne stanowiska. W takiej perspektywie kurs na wózek widłowy daje nie tylko uprawnienie do bycia operatorem maszyn, ale również dalekosiężne możliwości.

Sprawdź ofertę na https://kursnawozekwidlowy.pl/

Podziel się