Wysokiej jakości tonery do drukarek laserowych gwarantują płynną pracę oraz idealne wydruki. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, w jaki sposób wybrać odpowiedni, aby Twoja drukarka pracowała bez zarzutów! 

  1. Jak działa toner do drukarek laserowych?
  2. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę, szukając wysokiej jakości tonera?
  3. Oznaczenie — jak dobrać do modelu drukarki?
  4. Wydajność — ile stron A4 uda się wydrukować?
  5. Kolor — sprawdź oznaczenie
  6. Koszt — ile wyniesie koszt wydrukowania jednej strony?
  7. Czy warto sięgać jedynie po produkty oryginalne?

Tonery pozwalają na wygodne drukowanie, bez ryzyka zacieków, plam czy nierówności. Wysokiej jakości technologia oraz odpowiednie materiały eksploatacyjne gwarantują nieskazitelny druk w każdej chwili. Co warto sprawdzić, zanim kupi się nowe tonery? Czy koniecznie trzeba sięgać po wersje oryginalne?

Jak działa toner do drukarek laserowych?

Decydując się na zakup drukarki laserowej, koniecznie licz się z tym, że niezbędne będzie regularne kupowanie tonerów. Mimo tej drobnej niedogodności drukarka tego typu gwarantuje wysokiej jakości wydruki, zarówno w kolorze, jak i w czerni.

Toner w drukarkach laserowych, podczas drukowania zostają przesunięte z wywoływaczki, na wałek światłoczuły. W zależności od tego, czy dane miejsce jest nienaświetlone czy naświetlone, toner jest inaczej przenoszony z wykorzystaniem elektryzowanych ładunków o przeciwnym znaku elektrody, która znajduje się pod papierem.

Jest to proces bardzo czysty oraz efektywny. Wydrukowane dokumenty są natychmiast gotowe do zabrania, nie ma obaw, że toner się rozmiarze lub wymagać będzie wysychania.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę, szukając wysokiej jakości tonera?

Do urządzeń drukujących w technologii laserowej konieczne jest dokupowanie tonerów. Od jego jakości zależy zarówno komfort drukowania, jak i praca całego urządzenia. Doskonałym wyborem jest wybranie oryginalnych tonerów, posługując się symbolami znajdującymi się na urządzeniu lub tonerach fabrycznie zamontowanych.

Jeśli jednak chcesz skorzystać z zamienników bądź dobrać bardziej wydajne, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

Oznaczenie — jak dobrać do modelu drukarki?

Tonery przede wszystkim muszą być dopasowane do drukarki. W większości przypadków są to duże, widoczne różnice. Mając w ręku stary toner, nie ma obaw o pomyłkę. Jeśli jednak zostały one wyrzucone lub w kilka modelach danej firmy tonery wyglądają dość podobnie, warto sprawdzić oznaczenia zarówno na urządzeniu, jak i tonerze.

Wydajność — ile stron A4 uda się wydrukować?

Tonery zazwyczaj mają wyliczoną wydajność. Standardowa strona tekstu zawiera 5% powierzchni pokrytej tuszem. W takim przypadku firmy oferujące tonery mogą dość precyzyjnie podać, że dany model pozwoli na wydrukowanie 1000 lub 2200 stron.

Kolor — sprawdź oznaczenie

Gdy kupujesz tonery, z pewnością wiesz, że występują wersje zarówno czarne, jak i kolorowe. Gdy kończy się tusz bazowy, można wymienić jedynie jeden nabój.

Kolorowe tonery występują w 3 wariantach — żółtym, błękitnym oraz purpurowym.

Koszt — ile wyniesie koszt wydrukowania jednej strony?

W zależności od wydajności tonera oraz jego ceny warto przeliczyć sobie koszt wydruku jednej strony. Powinien być on na tyle niski, aby zakup drukarki okazał się opłacalny. Czasem dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z zamiennika.

Czy warto sięgać jedynie po produkty oryginalne?

Jeśli zastanawiasz się, czy zamiennik wydajność ma na podobnym poziomie co toner oryginalny, weź pod uwagę jego parametry. Obecnie na rynku można spotkać szereg wysokiej jakości zamienników, które w niczym nie ustępują wersjom oryginalnym.

Podziel się