Kiedy przyjrzymy się ofertom edukacyjnym, coraz więcej uczelni wyższych oferuje przyszłym studentom studia w języku angielskim. Jest to niewątpliwie bardzo uzasadnione działanie, bo język angielski stał się obecnie językiem podstawowym, który każdy w jakimś stopniu (najlepiej jak najlepszym) musi znać.

Warto więc przemyśleć taką opcję edukacji, ponieważ dzięki przebywaniu w międzynarodowym środowisku oraz stałemu doskonaleniu swoich umiejętności językowych, absolwenci będą mieli dużo większą szansę na otrzymanie dobrze płatnej pracy.

Wiele firm działa na arenie międzynarodowej, więc znajomość języka i to języka branżowego jest tutaj kluczowa. To nie tylko modny trend, lecz bardzo praktyczne podejście do studiowania.

Studia w języku angielską ogromną szansą!

Języka angielskiego uczymy się już od najmłodszych lat, w końcu mamy zajęcia mamy już od podstawówki. Można by więc powiedzieć, że w jakimś stopniu mamy to opanowane. Idąc na studia w języku polskim czekają nas lektoraty, które zazwyczaj są na bardzo niskim poziomie.

Są bo muszą być, a to czy my się czegoś z nich nauczymy to wyłącznie nasza kwestia. Wybranie studiów w języku angielskim to zupełnie inna bajka. Tam języka używamy na każdym kroku, mówimy, piszemy, myślimy po angielsku. Jest to zupełnie inny poziom nauki.

Dzięki temu nie tylko poznajemy język, ale także przełamujemy bariery językowe, co bardzo przydaje się w późniejszej karierze w międzynarodowej korporacji. Jest to szczególnie dobry pomysł dla osób, które chcą pracować w środowisku biznesowym.

Bezcenne doświadczenie i obycie

Sposobów na naukę języka jest mnóstwo! Jednak tak naprawdę nie da się doprowadzić tej umiejętności do perfekcji, jeśli nie przebywamy w środowisku, używającym tego na co dzień. Studia w języku angielskim stwarzają warunki, podobne do tego jakbyśmy mieszkali i uczyli się w kraju anglojęzycznym.

Nieustannie przebywamy w międzynarodowym środowisku, osłuchujemy się z taką specyfiką, przyzwyczajamy się i z czasem samodzielnie zaczynamy działać. Dodatkowo, studia w języku angielskim przyzwyczajają nas do pracy z ludźmi o różnych narodowościach, kulturach i obyczajach.

Dzięki takiemu doświadczeniu łatwiej nam będzie odnaleźć się w zróżnicowanej grupie w pracy. Co więcej, studia to doskonały czas na nawiązywanie znajomości i zdobywanie kontraktów. Kto wie, może nasz kolega/ koleżanka z roku okaże się naszym partnerem biznesowym na arenie międzynarodowej.

Gdzie znajdziemy studia w języku angielskim?

Przedstawiony w tym artykule model studiowania staje się coraz popularniejszy. Uczelnie widząc tę tendencję z roku na rok proponują więcej kierunków studiów w języku angielskim. Praktycznie już na każdym uniwersytecie znajdziemy coś związanego z tym tematem.

Propozycji jest wiele jednak mimo wszystko największy wybór mamy wśród kierunków biznesowych i związanych z nowymi technologiami. Jeśli zastanawiamy się nad tym gdzie możemy studiować, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce internetowej ‘studia w języku angielskim’ i powinny nam się wyświetlić wszystkie propozycje. Nic więcej, tylko wybierać!

Podziel się