Szkielet pewności siebie tworzy się na miarę własnych możliwości. Istnieją jednak podstawy, w odwołaniu do których możemy zbudować naszą determinację. W dzisiejszym artykule odkryjemy maskę , jaką na co dzień zdarza nam się nosić, by dotrzeć do prawdziwego wnętrzna i pokazać swoją odwagę w dążeniu do celu.

Pewność siebie to fundamentalna cecha, która pomaga ludziom w osiąganiu sukcesu. Bez niej trudno jest zdobyć się na pierwszy krok, podjąć ryzyko i odkryć własne możliwości. Nie na darmo zakładamy maski, by uchronić się od nieprzyjemnych spojrzeń i skryć swoje słabe strony. Czasami bowiem trudno jest się przyznać do porażki i iść przez życie z podniesioną głową. Dzisiaj pokażę Ci, że nie warto chować się za spódnicą mamy. Życie pełne jest niespodzianek, przede wszystkim tych pozytywnych, jeśli tylko podchodzi się do rzeczywistości w sposób stanowczy i śmiały. Aby tego dokonać niezbędne jest wykształcenie w sobie pewnych umiejętności pomagających budować pewność siebie.

Pierwszym z fundamentów pewności siebie jest samouświadomienie. Nie będziemy w stanie postawić kroku naprzód jeśli nie zajrzymy w głąb siebie, nie zrozumiemy własnych potrzeb i postępowania. Pogłębiając kontakt z samym sobą powodujemy, że rozwijamy się emocjonalnie. Analizujemy, obserwujemy by na końcu móc wyciągnąć wnioski z działania. Samoświadomość jest metodą codziennych pytań, pytań dzięki którym przekładamy kartki życia, przyglądamy się wielu jego aspektom by na końcu zdać sobie sprawę co tak naprawdę przynosi nam satysfakcję, a co nie.

Kolejną ważną podporę stanowi samoakceptacja, zaakceptowanie samej siebie i otaczającej rzeczywistości. Może się to wydawać banalne ale im bardziej siebie akceptujesz, tym czujesz się pewniej. Samoakceptacja polega powiem na patrzeniu na świat sercem, otwarciem umysłu i po prostu pochwałą i przyjęciem rzeczy takie, jakie są. Nie ma co bronić się rękami i nogami – wystarczy, że dajesz przyzwolenie na realizację pragnień, marzeń i celów.

Większość z nas nie jest dumna z własnych poczynań. Budując pewność siebie musisz jednak pamiętać, że ważne jest zadowolenie z samego siebie. To ono pokazuje na ile się  akceptujesz i w jaką stronę zmierzasz. Osoby, które wiecznie są z siebie niezadowolone, pomimo tego, że cały czas starają się piąć w górę, wpadają w pułapkę wymierzania kary za to jacy jesteśmy i co robimy. Każdy z nas daje z siebie tyle, na ile go tak naprawdę stać. Oczywiście istnieją różnego rodzaju motywatory. Jednak najlepszym z nich jest stawianie sobie samemu wysokiej poprzeczki i ciągle jej podnoszenie.

Być może osiągnąłeś już wiele w swoim życiu – masz piękny dom, rodzinę i dobrze prosperującą firmę. Jest jednak coś, co może Cię ciągnąć na dół – brak poczucia własnej wartości. W pewnym momencie zdałeś sobie sprawę, że całe Twoje dotychczasowe życie nie ma sensu, a codzienna pogoń za pieniądzem i szczęściem tak naprawdę go nie gwarantują. Poczucie własnej wartości buduje się w miłości do siebie samego, bez konieczności udowadniania czegokolwiek innym. Wiąże się to ściśle z zaufaniem do własnej osoby. Jeśli ufasz sobie na tyle, żeby podjąć takie i takie działanie, uspokoisz swoje sumienie i doświadczysz wewnętrznego opanowania.

Ostatni filar to rozsądne postępowanie ale zgodne ze swoimi przekonaniami. Jeśli uważasz jakieś działanie za ryzykowne ale mimo to decydujesz się na podjęcie ostatecznego kroku, choć nie jesteś pewny jak się ono zakończy – po prostu zrób to! Człowiek uczy się na własnych błędach. Biorąc odpowiedzialność za swoje czyny udowadniasz sobie i innym, że czasem opłaca się postawić krok do przodu, niekiedy bardzo chwiejny. Na końcu jednak może się okazać, że biorąc stery we własne ręce stajesz się silniejszy i bardziej odporny na czyhające niebezpieczeństwa.

            Pewność siebie jest w nas – wystarczy zajrzeć w głąb swojej osobowości i dostrzec w niej pozytywy. Wbrew pozorom sytuacje, w których odczuwamy niepewność kształtują nasz charakter bardziej dobitnie. Życie polega bowiem na wychodzeniu poza strefę komfortu, inaczej byłoby zbyt nudne i przewidywalne.

 

1511334_10200457963891568_882286457_n“Autorem wpisu jest Artur Wiktor właściciel Skutecznej Dźwigni Zarobkowej ” 

Podziel się