Jeśli założyłeś swojego bloga wordpress to na pewno chcesz, aby twój blog z dnia na dzień stawał się coraz bardziej popularny. Aby tak było niewątpliwie musisz poświecić trochę czasu na pisanie ciekawych artykułów i pokazać czytelnikowi, że właśnie u ciebie znajdzie najlepsze źródło informacji.

Popularność bloga będzie wiązać się z 3 rzeczami:

1) Blog będzie narażony na spam

2) Będziesz chciał znać statystyki, jakie generują twoje artykuły

3) Czytelnicy będą chcieli się z tobą skontaktować

Jak sobie poradzić z tymi trzema rzeczami? Najprościej jest zainstalować 3 wtyczki, które wykonają

całą pracę za ciebie.

Akismet na spam.

1w

Niestety, ale konkurencja jak i osoby, które będą chciały zdobyć link do swojej strony będą dodawać różne komentarze. Na początku może być ich sporo w języku angielskim i musisz wiedzieć, że każdy taki komentarz to tylko spam i nie warto publikować go, nawet, jeśli treść komentarze będzie w miarę ciekawa. Gdybyś sam musiał kasować takie komentarze to zajęłoby ci to trochę czasu, ponieważ takich komentarzy może być nie tylko kilka, ale i kilkadziesiąt dziennie. Traciłbyś czas tylko na ręczne usuwanie. Dlatego najlepszym sposobem na walkę ze spamem jest zainstalowanie wtyczki Akismet.

Wtyczka automatycznie będzie rozpoznawać prawie 99% spamu i usuwać go. Czasem może się zdarzyć, że przepuści jakiś komentarz, ale usunięcie 1 komentarza ręcznie to już nie kłopot.

Link do wtyczki: http://wordpress.org/plugins/akismet/

Jetpack, poznaj statystyki bloga.

2w

Z początku nie spodziewaj się dużej ilości odwiedzin i tym bardziej nie zrażaj się, jeśli będzie nieciekawa. Blog z czasem będzie coraz bardziej odwiedzany, jeśli tylko dostarczysz czytelnikowi wartościowej wiedzy.

Od początku istnienia bloga powinny być zbierane statystyki, ile osób odwiedziło bloga, co czytali itp.,

Dlatego zainstaluj wtyczkę Jetpack. Kiedy zobaczysz jak z dnia na dzień twój blog zacznie odwiedzać coraz więcej osób, dostaniesz dodatkowego kopa, aby jeszcze więcej pisać, publikować i polepszać bloga.

Jest to wtyczka, która daje mnóstwo informacji o twoim blogu.

Link do wtyczki: http://wordpress.org/plugins/jetpack/

Contact 7, daj możliwość skontaktowania się.

w3

Jest to jedna z tych rzeczy, która jest dodane do każdego bloga czy strony. Uwierz mi, że nie ma w Internecie ani jednej strony, która nie miałaby formularza kontaktowego. Ludzie będą chcieli się z tobą skontaktować w różnych sprawach. Dlatego musisz na blogu dać możliwość wysłania tobie maila.

Jest to bardzo prosta wtyczka, jeśli chodzi o konfiguracje samego formularza jak i opublikowania go na blogu. Zachęcam cię abyś właśnie tą wtyczkę zainstalował na blogu.

Link do wtyczki: http://wordpress.org/plugins/contact-form-7/

Podziel się