Chociaż wizyty u prawników są dla większości uciążliwe, prędzej czy później spotykamy się z wymiarem sprawiedliwości. Coraz bardziej ,,popularne” stają się rozwody.

Kancelaria adwokacka reprezentuje swoich klientów również we wszelkiego typu kwestiach majątkowych oraz karnych. Dobrego prawnika, warto zatem mieć ,,pod ręką”.

Reputacja, cena, specjalizacja

Znalezienie osoby reprezentującej nasze interesy, rozpoczyna się od ogólnego stworzenia listy wymagań. W branży znajdziemy różnych specjalistów. Niektórzy dla przykładu, decydują się na liczne sprawy o alimenty (czy też odszkodowania). Inni z kolei, pomagają swoim klientom głównie w kwestiach karnych.

Prawo zmienia się nieustannie, przepisy zaś dynamicznie wpływają na orzeczenia sądów. Z tego też względu, dobrze wybrać adwokata znającego się głównie na interesującej nas dziedzinie. Specjalizacja jest stosunkowo ważna, często jednak się o niej zapomina.

Kolejnym aspektem godnym rozpatrzenia jest z pewnością ten finansowy. Za ogólną skuteczność zazwyczaj płaci się sowite ceny. Każdy słyszał o adwokatach ,,gwiazd”. Wysokie honoraria wpływają w tym wypadku na umiejętne ,,balansowanie” na granicy prawa. Korzystne wyroki osiągane są dzięki umiejętnościom danego prawnika.

Jeżeli nasi bliscy posiadają sprawdzonego adwokata, możemy rozpocząć poszukiwania właśnie od niego. Reputacja odgrywa olbrzymią rolę w środowisku, a czasami także na wokandzie sądowej. Drogich adwokatów o sprawdzonej skuteczności, znajdziemy zazwyczaj w okolicach centrum. Ich wysokie pensje mogą pozwolić na utrzymanie drogich lokali, niedostępnych dla pomniejszych wykonawców tego elitarnego zawodu.

Wpierw – porada prawna

Przed rozpoczęciem właściwego postępowania, koniecznie zasięgnijmy wstępnej porady prawnej. W sądzie od niedawna, reprezentować może nas nie tylko adwokat, ale chociażby radca prawny.

Każda sprawa różni się od siebie. Pomimo ogólnych schematów, kluczowym elementem staje się zatem indywidualne podejście do klienta. Dobry adwokat rozwieje wszystkie nasze wątpliwości. Znajdzie odpowiedź na nurtujące nas kwestie a także odpowiednio poprowadzi sprawę. Niektóre z nich, kończą się jeszcze przed rozpoczęciem postępowania sądowego (na drodze ugody). Wybór ten zatem, ma dla beneficjenta ogromne znaczenie.

Podziel się