Kluczowym elementem w eMarketingu jest budowanie listy kontaktów.

Czym jest autoresponder?

Jest narzędziem, które zapewnia Ci stały kontakt z subskrybentami, którzy w każdej chwili mogą się stać również Twoimi klientami. Pozwala on też na wykreowanie wokół swojej osoby wizerunku eksperta, specjalisty w danej dziedzinie, co oczywiście też znacznie wpływa nie tylko na wzrost zainteresowania Twoją listą mailową, ale także zwiększa efektywność Twoich reklam.

Dziś podam ci 5 sposobów na wykorzystanie autorespondera.

1.Daj się poznać.

Zraz po zapisie na listę warto przygotować ciekawą wiadomość powitalną gdzie napiszemy parę słów o sobie, czy o naszej firmie. Opiszemy też, co będziemy wysyłać czytelnikom w kolejnych wiadomościach. Ważne by ludzie w ten sposób mogli nas poznać i polubić.

2.Dziel się wiedzą.

wiedza1Nie sprzedawaj od razu. Wyjątkiem jest tak zwana oferta jednorazowa, którą możemy przedstawić zaraz po zapisie na listę, ale ważne by była ona spójna z tematem całej listy. Przykład, jeśli tematem listy jest jak budować listę kontaktów możemy w ofercie jednorazowej dać „10 filmów jak skutecznie budować listę poprzez reklamę na FB”.

Jak pisałem wcześniej nie sprzedawaj od razu daj się poznać. Kolejny krok to dziel się wiedzą, która ma dać czytelnikom konkretne rozwiązanie problemów. Możesz też odsyłać ich do wartościowych treści na swojej stronie czy blogu.

3.Sprzedawaj w turach sprzedażowych.

Jak pokazały statystyki klient zazwyczaj nie kupuje produktu już w pierwszej informacji o nim, … dlatego warto przyszykować kampanie kilku dniowe, oraz kampanie cykliczne. Co na pewno przyczyni się do zwiększenia sprzedaży. Podczas sprzedaży pokaż zalety produktu, … jeśli to możliwe dodaj bonusy.

4.Wspieraj sprzedaż.

Nie rozdawaj kodów rabatowych na prawo i lewo. Ale jeśli klient zakupił już jakiś produkt to świetny moment właśnie na podsunięcie mu kuponu rabatowego na inne produkty. Doceniaj ludzi za lojalność. Jeśli to są produkty wirtualne ( kursy itp.) daj im więcej niż się spodziewają. Przykład: Sprzedawałeś szkolenie „5 metod skutecznej reklamy na FB” a po zakupie klient dostaje, jako bonus kolejne 2 metody. To zapewni ci klientów na lata. Którzy wiedzą, że otrzymają więcej niż się spodziewali.

5.Buduj trwałe relacje.

To metoda pozwoli ci zatrzymać ludzi na lata na swojej liście. A jak budować relacje z klientami? Pytaj ich o zdanie. Poproś o opinie o produkcie. Daj im bonus w zamian za wypełnienie ankiety. No i najważniejsze zawsze odpisuj na wiadomości.

Podsumowanie.

Budowanie listy nie jest proste. Ale jeśli zrobisz to prawidłowo możesz zapewnić sobie stały i stabilny dochód. Dla tego warto skupić się na budowaniu listy, na jakość nie ilość. A opisane tu metody to tylko kilka przykładów z wielu możliwości, jaką daje własna lista kontaktów.

Napisz mi w komentarzu jak ty wykorzystujesz autoresponder w swoim biznesie.

Podziel się