Za co kochamy laptopy? To oczywiście retoryczne pytanie – są niewielkie, poręczne i nadają się zarówno do pracy, jak i do zabawy. Ale czy wiesz, że Twój przenośny komputer może być jeszcze bardziej praktyczny? Przedstawiamy 5 akcesoriów, dzięki którym zwiększysz swój komfort korzystania z laptopa!

1. Bezprzewodowa myszka

Dla wielu z nas przestawienie się z komputerowej myszki na touchpada nie było żadnym problemem. Nie da się jednak ukryć, że korzystanie z elektronicznego gryzonia jest znacznie wygodniejsze i umożliwia łatwiejsze wykonywanie wielu czynności na ekranie. I wcale nie musisz siedzieć przy biurku, by móc ją używać. Wystarczy, że wybierzesz niewielki model stworzony specjalnie z myślą o połączeniu go z laptopem. Taką myszkę z łatwością schowasz do kieszeni, a operować nią możesz nawet na płytce obok touchpada.

2. Dodatkowy monitor

Korzystasz z laptopa w celach biznesowych? Z pewnością zatem przyda Ci się dodatkowy monitor! Dzięki niemu zyskasz dodatkową przestrzeń, na której będziesz mógł wykonywać wiele zadań jednocześnie. Akcesorium to sprawdza się także do oglądania filmów w większym formacie. Podłączysz go za pomocą akcesorium wymienionego poniżej.

3. Kabel HDMI

Kabel niezastąpionym akcesorium? Owszem! Dzięki temu prostemu przewodowi podłączysz swojego laptopa do dodatkowego monitora lub telewizora. W ten sposób będziesz mógł przesyłać obraz między wieloma urządzeniami, co okazuje się niezwykle przydatne przy oglądaniu filmów na kanapie.

4. Dysk zewnętrzny

Kupując laptopa zapewne zwróciłeś szczególną uwagę na jego pojemność. Upewniłeś się, że pomieści on wszelkie zdjęcia, filmy, muzykę i gry. Jednak po kilku miesiącach zauważyłeś, że kończy Ci się miejsce na dysku. I tu z pomocą przyjdzie Ci pamięć zewnętrzna. To także doskonałe rozwiązanie na wykonywanie kopii zapasowych – wszystkie najważniejsze pliki możesz zmieścić na niewielkiej kostce, którą następnie schowasz do szuflady w biurku, by zawsze mieć swoje dane pod ręką. Do wyboru masz dyski HDD oraz SSD. Te pierwsze są znacznie tańsze, jednak działają wolniej i łatwiej jest je uszkodzić. Zapewniają za to mnóstwo miejsca w niewielkiej cenie. Dyski SSD są wytrzymalsze, jednak ich zakup należy zaplanować nieco wcześniej. Więcej w tym temacie przeczytasz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-dysk-ssd-do-laptopa.bhtml

5. Podkładka chłodząca

Przy nowym laptopie nie musisz przejmować się tym, że się przegrzeje. Jednak już po kilku miesiącach możesz zauważyć, że pracuje głośniej i wolniej, a kładąc go na kolanach czujesz nieprzyjemne gorąco. Ignorowanie takiego stanu rzeczy może doprowadzić nawet do zniszczenia przechowywanych na komputerze danych. Aby tego uniknąć, razem z laptopem zakup pasującą do niego podkładkę chłodzącą. Do wyboru masz modele zasilane na USB, które podłączysz bezpośrednio do laptopa. Są one lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Dodatkowo warto zdecydować się na podkładkę o lekkim stopniu nachylenia, która sprawi, że praca na klawiaturze przenośnego komputera będzie wygodniejsza i bardziej ergonomiczna.

Podziel się