Za pewne każdy z nas chciałby by rok 2015 był najlepszym rokiem w naszym życiu.

Chcę pokazać Ci, co możesz zrobić aby tak się stało.

Te wskazówki są bardzo praktyczne i łatwe do wprowadzenia w życie, i pozwolą ci osiągnąć sukces.

Czytaj dalej a pokażę ci, jak…

1.Jak wyznaczyć cele na 2015 rok.

Niektórzy ludzie nie wiedzą, od czego zacząć i zastanawiają się, jak prawidłowo wyznaczyć cel.

A wystarczy zadać sobie to pytanie: „Gdzie Ja chcę być za rok”

Zapisz co najmniej 10 postanowień (celów), które chcesz osiągnąć w najbliższych 12 miesiącach roku 2015.

Spójrz na to co napisałeś i pomyśl sobie: „Gdybym mógł w magiczny sposób spełnić jeden z tych celów, który z nich miałby największy wpływ na moje życie ”

Dla większości z nas byłby to cel finansowy. Dla niektórych z nas to może celem stały związek, pozbycie się zbędnych kilogramów czy rozpoczęcie pracy nad samo rozwojem.

how-to-focus2. Skup się na Tym wybranym Celu.

Napisz go wyraźnie.

I teraz bardzo ważne ustal konkretną datę jego realizacji ( dzień miesiąc rok ) i zapisz go obok celu. Kolejnym krokiem jest zapisanie wszystkiego co przychodzi Ci do głowy, co można zrobić, aby osiągnąć ten Cel. „Jaka jest jedna umiejętność która pomoże ci w osiągnięciu Celu”

 

Pomyśl o wszystkich umiejętnościach , które masz i skup się na rozwijaniu jednej umiejętności , która pomoże Ci osiągnąć swój najważniejszy cel.

Cele ludzi sukcesu są bardzo jasne i klarowne, wiedzą dokładnie gdzie chcą iść. Oraz pracują nad rozwojem i zdobywaniem nowych umiejętności , które mają im pomóc wspiąć się po drabinie sukcesu, a każdy stopień drabiny może zwiększyć twój potencjał zarobkowy.

Kiedy będziesz zwiększał swoje zdolności i zwiększy się twój potencjał zarobkowy , otworzą się przed tobą nowe możliwości i perspektywy. Dodawaj stopniowo nowe umiejętności rozwija stare a osiągniesz swój najważniejszy cel.

time-management-20153.Zarządzanie czasem

 

W dzisiejszych czasach gdzie mamy zbyt wiele do zrobienia i za mało czasu. Dlatego należy zaplanować wszystko z wyprzedzeniem i codziennie.

Najprostszym sposobem jest, zrobienie listy wszystkiego, co masz zrobić w nadchodzący dniu. Następnie podzielić to na bloki tematyczne np.:

  • Od 9-10 odpisuję na pocztę
  • 11-13 Piszę artykuł na stronę
  • 13-15 Przerwa obiadowa Spacer
  • 16-17 Praca na Fb itd.

To tylko przykład ale pozwala on skoncentrować się nam na jednej z czynności na raz, nie rozprasza i pozawala zaoszczędzić wiele czasu.

Pamiętaj też o zdefiniowaniu w tym planie najważniejszych spraw do zrobienia i najpierw skupić się na ich wykonaniu w 100% .

 

4. Jak stworzyć Dobre Nawyki w 2015

 

Jeśli to możliwe na początku każdego dnia, wykonaj jak najszybciej najważniejsze zadanie wyznaczone na dany dzień. Zrób to codziennie przez minimum 3 tygodnie. A zobaczysz że da Ci to niesamowity progres w dążeniu do realizacji twoich Celów i nawyków.

Wniosek

Skupić się na najważniejszym celu w roku 2015 poprzez rozwijanie umiejętności, aby go osiągnąć. Zarządzaj swoim czasem, wypełniając najważniejsze zadania jako pierwsze danego dnia.

Jeśli będziesz przestrzegać tych 4 wskazówki, obiecuję, że będziesz miał wielki sukces w 2015 . 

Źródła http://www.briantracy.com/

Podziel się