Bitcoiny to coraz bardziej popularniejsza wirtualna waluta, która znana jest praktycznie na całym świecie.

Internetową walutę można wypłacać z polskich bankomatów, więc jeżeli macie jakieś bitcoiny, to spokojnie możecie je zamienić na fizyczne pieniądze!

Wspomniana wirtualna waluta jest szyfrowana bardzo skomplikowanym algorytmem, na którym opiera się jej wartość. Dotychczas była ona wykorzystywana tylko i wyłącznie w transakcjach internetowych, lecz nowa usługa to zmienia. Teraz w momencie możemy przekazać dowolnej osobie w Polsce swoje bitcoiny, które zostaną przeliczone na gotówkę z bankomatu – wymiana walut nabiera całkiem nowego znaczenia.

Co potrzebujemy do wykonania takiej operacji? Jedynie telefon komórkowy, którym będziemy potwierdzać transakcję poprzez SMS z kodami. Nie będzie potrzebna żadna karta ani instalacja specjalnej aplikacji w telefonie, więc cały proces jest banalnie prosty.

Takie wypłaty są realizowane przez system Halcash, który działa między innymi w popularnej sieci bankomatów Euronet. Wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie trzeba zredefiniować słowo “kantor”.

InPay.pl to pierwszy polski system płatności bitcoin, który oferuje możliwość obsługi klientów z całego świata. Firma oferuje gotowe wtyczki do obsługi różnych transakcji, dla wielu popularnych systemów sklepowych.

InPay pozwala również na opłacenie rachunku za pomocą bitcoinów oraz łatwy zakup tej kryptowaluty. Za pomocą smartfona możemy w trzech krokach zakupić złotówki za bitcoiny i odebrać je nawet po kilkunastu minutach w bankomacie. Koszty takiej wypłaty to 10zł stałej prowizji, która jest wliczona w kurs wymiany walut.

Trzeba przyznać, że sam byłem poniekąd zaskoczony informacją o możliwości wymiany internetowej waluty na złotówki. Nie sądziłem, że tak szybko powstanie możliwość swoistej materializacji tych pieniędzy. Wróżę świetlaną przyszłość bitcoinom, które coraz bardziej wdzierają się w nasze życie i ułatwiają dokonywanie transakcji.

Jest to waluta bardzo konkurencyjna i być może kiedyś zupełnie zacznie wypierać inny rodzaj pieniądza. Co prawda na razie nie wzbudza ona zaufania wśród bardziej tradycyjnych użytkowników, ale to również z czasem ulegnie zmianie.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Podziel się