Ktoś kiedyś mądry powiedział : Uczymy się przez całe życie, a i tak umieramy głupcami.

Sam bardzo mocno stawiam na naukę i zwiększania własnych kompetencji, które mają im ułatwić osiągniecie moich celów życiowych. Staram się codziennie stosować metodę 30/30/30. Gdzie przez 30 minut dziennie czytamy książki z tematów które nas interesuję i z których chcemy podnieś kompetencje, kolejne 30 minut w ciągu dnia słuchamy lub oglądamy materiały audio lub wideo z tej samej tematyki. No i robimy to regularnie przez 30 dni.

Ale co ma to wspólnego z dzisiejszym tematem : Tylko głupcy nie zmieniają zdania. 

Już ci odpowiadam. Oczywiście wiedza wiedzą … szkolenia szkoleniami … ale co z tego jak nie wprowadzisz ich w życie nie przetestujesz nie sprawdzisz na własnej skórze itp.

Ja stawiam na działanie. Lubię nabytą wiedzę przetestować na sobie, wprowadzać zmiany, testować. No i oczywiście nie wszytko jest dla mnie. Zdarza się i to często że coś co dawało niesamowite rezultaty u innych u mnie całkowicie się nie sprawdziło i odwrotnie metoda z której ja byłem zadowolony nie przełożyła się na efekty u mojego klienta. 

„Czystą głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów”Albert Einstein

Dlatego eMarketing polega na ciągłym testowaniu ( zmienianiu zdania ) udoskonalaniu … uczeniu się itp. 

Poza tym metody które działają dziś, jutro mogą stracić na znaczeniu czy swojej mocy. Przykładem może być Facebook który ciągle zmienia reguły gry, jeśli chodzi o marketing na FB. I metody które były rewelacyjne jakiś parę miesięcy temu dziś są już albo nie skuteczne albo wręcz zabronione. 

47794_banner_700x330

Jak temu zaradzić ?

Nie znam złotej reguły, ale ja po prostu ciągle działam uczę się podpatruje też innych. Ja jestem zapisany na wszystkich listach mi znanych osób które zajmują się eMarketingiem. Sam też z Pawłem Grzechem prowadzę szkołę marketingową PodstawyBiznesu.pl do której Cię serdecznie zapraszam. 

  1. Zapisz się na listy do wszystkich osób które uważasz za ekspertów w danej dziedzinie.
  2. Stosuj metodę 30/30/30
  3. Uczestnicz w szkoleniach.
  4. Wymieniaj się swoją wiedzą z innymi ( grupy na FB fora dyskusyjne itp)
  5. Nie bój się zapytać. ( Jeśli mogę ci pomóc pomogę i wiele osób które znam chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi ).

Nie obawiaj się zmieniać zadania czy poglądu, to tylko świadczy o tym że ciągle się udoskonalasz a każda próba nawet ta nie udana przybliża Cię do twojego celu. Bo Tylko Ci co nic nie robią nie popełniają błędów ale też nie osiągają Celów. 

Zapraszam cię też do zobaczenia krótkiego wideo : Zacznij od zmiany myślenia, by osiągnąć sukces w eMarketingu.

Podziel się