Podobno whisky z colą i lodem to prawdziwa profanacja. Mówi się również jednak, że prawdziwy facet powinien pachnieć jedynie tytoniem, whisky i oborą… Zawsze można wykluczyć jedną z tych rzeczy, tak aby było optymalnie. W tym wypadku polecamy wyrzucić colę do obory, i więcej tam nie zaglądać. Skupmy się na szlachetnym trunku, jakim jest whisky, i sposobie jego podawania z lodem. Co prawda większość odmian zarówno whisky, jak i burbonów należy pić nieschłodzone, jednak jest sporo wyjątków od tej reguły. Jak wtedy najlepiej podać trunek? Polecamy przede wszystkim szklanki do whisky, które zostały zaprojektowane do tego celu.

 

Szklanka do whisky – Whisky Wedge

To bardzo elegancki sposób na podanie whisky. Szklanka wykonana z grubego szkła o wysokiej jakości podzielona jest na dwie części. Jedną z nich stanowi specjalna przegródka silikonowa, którą wkładamy do wewnątrz, jeżeli chcemy przygotować szklankę do picia. Forma silikonowa musi zostać zalana wodą i wstawiona do zamrażalki na minimum 4 godziny, przed użyciem szklanki do whisky.

Po tym czasie efekt jest niesamowity, ponieważ otrzymujemy idealnie podzieloną szklankę Whisky Wedge w której jedną część stanowi lód, drugą natomiast miejsce na ulubiony trunek. Lodowa część trzyma stałą temperaturę przez bardzo długi czas, wobec czego możemy rozkoszować się napojem o kolorze bursztynu, bez konieczności częstego uzupełniania szklanki lodem.

szklanka-do-whisky-whisky-wedge

Szklanka do whisky – On the Rock

Ten model szklanki został bardzo dokładnie przemyślany i zaprojektowany od początku do końca, i jesteśmy przekonani że musiał go wymyślić jakiś prawdziwy koneser whisky. On The Rock jest bardzo wygodna i estetyczna, o lekko kulistym kształcie. Dołączona jest do niej wyjątkowa, kauczukowa forma, która zamienia wodę w doskonałą lodową kulę na dnie szklanki.

Oprócz tego szklanka do whisky On The Rock na swoim dnie, posiada specjalnie wyżłobioną strukturę, podobną do szczytu góry (lodowej?). Jej zadaniem jest oddziaływanie na powstałą wcześniej kulę lodu pływającą w trunku. Możesz świetnie schłodzić whisky w kilka sekund, poruszając delikatnie szklanką. Całość wygląda naprawdę estetycznie i elegancko.

szklanka-do-whisky-on-the-rock

Klasyczny lód czy innowacyjne kostki do drinków?

Na koniec chcielibyśmy podzielić się z Wami wiedzą odnośnie klasycznych kości, a właściwie wiadomością, że można je już zastąpić. Największym minusem zwykłych kostek lodu jest fakt, że rozcieńczają one każdy trunek, co znacznie wpływa na walory smakowe każdej whisky i burbonu. Na szczęście dostępne są specjalne kostki w różnych formach, które nie roztapiają się, a potrafią przez długi czas trzymać swoją temperaturę. Można spotkać w sklepach internetowych. Najczęściej wyglądają jak kamienne lub metalowe kostki, naboje lub przybierają inne kształt.

kamienne-kostki-do-drinkow

 

Podziel się