Planujesz wymianę sprzętu elektronicznego w firmie? Służbowy sprzęt komputerowy zawiera mnóstwo wrażliwych danych. By je usunąć, nie wystarczy wcisnąć przycisk Delete. Skutecznie niszczenie danych i rzetelną wycenę używanego sprzętu mogą zapewnić tylko specjaliści. Dlaczego warto wybrać firmę zewnętrzną przy sprzedaży komputerów służbowych?

Trwałe usuwanie wrażliwych danych z nośników elektronicznych

Wyciek informacji oznacza dla każdej firmy poważne konsekwencje prawne. Cierpią także finanse firmy oraz zaufanie klientów, którzy zwykle nie decydują się na dłuższą współpracę. Prawo wymaga dokładnego przestrzegania zasad RODO, więc nie wystarczy przeniesienie danych do Kosza i usunięcie jego zawartości.

Trwałe wymazanie danych wrażliwych z dowolnych nośników elektronicznych, to główna część naszej oferty. Wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie, zgodne z najnowszymi rozporządzeniami i wymogami. Co więcej, usuwanie logiczne nie wpływa na stan techniczny urządzenia, nadal jest w pełni sprawne i może ponownie trafić do sprzedaży. Po zakończonym procesie usuwania danych zawsze otrzymasz powierdzenie w postaci specjalistycznego raportu.

Jak przebiega niszczenie danych?

Program do trwałego usuwania danych wykorzystuje metodę wielokrotnego nadpisania informacji na dysku. To wyjątkowo skuteczna usługa, która dotyczy nośników takich jak SSD, HDD, serwer, PC, laptop, smartfon i tablet. Niszczenie komputera można także załatwić z użyciem bardziej fizycznych metod.

Niszczenie nośników w niszczarce gwarantuje całkowite, fizyczne zlikwidowanie dysku, z którego nie da się już wydostać żadnych danych. Usługę wykonujemy zgodnie z normami bezpieczeństwa i tajności, posługując się niszczarką HSM Powerline HDS 230 z systemem dwustopniowym.

Firmowe komputery są w pełni bezpieczne także w trakcie transportu do naszego punktu. Specjalistyczne, certyfikowane pojemniki i stały monitoring sprawiają, że nie ma ryzyka kradzieży danych. Do samych nośników mogą się następnie dostać jedynie specjaliści w strefach ograniczonego dostępu.

Niszczenie komputera od strony prawnej

W walce z wywozem elektrośmieci na wysypiska pomaga od 2015 roku Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Za jej nieprzestrzeganie grożą surowe kary finansowe. Tak więc utylizacja komputera i innych urządzeń na własną rękę jest zabroniona.

Likwidacja sprzętu elektronicznego możliwa jest tylko w wyznaczonych do tego celu przez ustawodawcę punktach. Są to m.in. firmy posiadające zezwolenie na odbiór elektrośmieci, zakłady zajmujące sie recyklingiem RSEE, skupy złomu, gminy zbierające odpady komunalne czy punkty serwisowe. Do większości z nich należy zabrać sprzęt już po usunięciu wrażliwych danych.

Odkup i wycena komputera służbowego

Podejmujemy się współpracy także wtedy, gdy transakcja dotyczy pojedynczego komputera czy innych urządzeń. Usługa wykupu sprzętu elektronicznego połączona z niszczeniem danych wymaga jedynie kontaktu z zespołem naszych ekspertów. Nie musisz się martwić nawet o transport.

Komputer, tablet czy smartfon służbowy odbieramy tuż po zaakceptowaniu warunków zakupu, a Twoja firma otrzymuje zapłatę. Przy sprzedaży pracowniczej wystawiamy dokumenty sprzedaży i zajmujemy się koordynacją wysyłki.

Audyt pierwszej dostawy przeprowadzany jest bezpłatnie – sprawdzamy zarówno wartości wizualne jak i techniczne. Oczywiście, zajmiemy się również zniszczeniem danych na przesłanych urządzeniach. Dzięki temu nie musisz myśleć o utylizacji komputerów firmy, lecz o ich spieniężeniu.

Podziel się