Całoroczny sezon tarasowy – promienniki tarasowe Na rynku mamy coraz więcej nowoczesnych urządzeń do ogrzewania, a jednymi z nich są promienniki podczerwieni. Ten niekonwencjonalny system ogrzewania działa na podstawie fal podczerwonych, które naturalnie występują w przyrodzie. Kolor podczerwieni nie jest widoczny dla człowieka z uwagi na fakt, że jest to kolor „widmo”.

Jednak podczerwień wykorzystywana jest przez człowieka już od wielu lat. Konkretnym przykładem wykorzystania podczerwieni jest medycyna. Począwszy od inkubatorów dla noworodków, w których wykorzystywana jest podczerwień, aż po używanie podczerwieni do regeneracji tkanek miękkich.

Promieniowanie IR wykorzystywane jest również przy chorobach układu krążeniowego.

Całoroczny sezon tarasowy – promienniki tarasowe

Podczerwień znalazła również zastosowanie w nowoczesnej technologii, jaką są promienniki podczerwieni. Rozwiązanie to znacząco różni się od wykorzystywanych do tej pory tradycyjnych form ogrzewania (np. piecyków).

Promiennik elektryczny poprzez emisje krótkich fal podczerwonych ogrzewa jedynie obiekty w swoim zasięgu, pomijając powietrze. Nie wykorzystujemy również w tym wypadku dodatkowych materiałów do opału. Jest to całkiem inny komfort cieplny oraz o wiele lepsze warunki użytkowania. Promienniki podczerwieni są coraz częściej wybierane jako ogrzewanie tarasowe w naszych domach.

Poranna kawa zimowym porankiem na własnym tarasie i w komfortowych warunkach. Grill ze znajomymi w każdy weekend przez cały rok. Brzmi świetnie, prawda? Promienniki tarasowe sprawią, że to wszystko jest możliwe. Ogromną przewagą promienników nad tradycyjnymi formami grzewczymi jest odczuwalny komfort cieplny.

Promiennik tarasowy zapewni ciepło nam oraz ogrzeje wszystko co w jego zasięgu – przedmioty, ściany czy posadzki. Dzięki temu, że urządzenie nie ogrzewa samego powietrza, unikniemy przegrzania i cyrkulacji powietrza, przez którą kurz wzbijany jest w górę.

Ponadto ciepło poczujemy już w kilka sekund, co w przypadku chociażby piecyków jest niemożliwe. Bez względu na panujące warunki, promienniki na taras ogrzeją nas tak samo skutecznie. Promiennik podczerwieni na taras to sposób na całoroczny sezon tarasowy!

Promienniki na taras – rodzaje

Na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów promienników IR. Największa skutecznością wykazuje się naścienny promiennik ciepła na taras. Umieszczając go na odpowiedniej ścianie unikniemy tzw. zimnych okien i zapewnimy sobie maksymalny komfort cieplny. Innym rozwiązaniem są promienniki ciepła wiszące. T

en rodzaj urządzenia możemy zamontować nad stołem jadalnianym czy naszym wypoczynkiem ogrodowym, zapewniając sobie w ten sposób błogie ciepło podczas posiłków czy relaksu. Gdy nie mamy możliwości montażu sufitowego czy naściennego, równie skutecznym rozwiązaniem będzie promiennik wolnostojący.

Możemy umieścić go w dowolnym miejscu na naszym tarasie, z zachowaniem wszelkich wskazówek umieszczonych w instrukcji, i cieszyć się spotkaniami na tarasie przez cały rok.

Promienniki tarasowe – czy warto?

Promienniki podczerwieni to urządzenia, które zapewnią zdecydowanie ogromny komfort. Zyskujemy przyjemne ciepło w zaledwie kilka sekund bez konieczności czasochłonnego rozpalania. Odchodzą nam obawy o dokładnie do ognia czy unoszący się szkodliwy dym.

Promienniki ciepła to technologia, która umożliwi nam spędzanie czasu na naszym tarasie, kiedy tylko mamy ochotę, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jest to bardzo wygodny system ogrzewania, a dodatkowo korzystny dla naszego zdrowia.

Wadą tego rozwiązania możemy nazwać fakt, że nasz rynek został oblężony przez chińskie zamienniki promienników. Urządzenia te są bardzo często kiepskiej jakości. Oryginalne promienniki ciepła polskiej produkcji to urządzenia z gwarancją jakości i certyfikatami bezpieczeństwa.

Oszczędność przy chińskich zamiennikach jest złudna, gdyż takie urządzenie psuje się wielokrotnie częściej. Dlatego warto dołożyć więcej do urządzenia z wieloletnią gwarancją, z której i tak rzadko się korzysta, ponieważ jakość oryginalnego produktu jest nieporównywalnie lepsza.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników podczerwieni http://irsystem.pl/

Podziel się