Litery przestrzenne są coraz częściej wykorzystywane do reklamowania różnego typu przedsiębiorstw. Wielkoformatowe napisy są też popularną formą dekoracji, wykorzystywaną w biurach oraz na eventach firmowych.

Ze względu na pokaźne rozmiary litery 3D są czytelne nawet z dużych odległości. Stwarzają więc kanał komunikacji, którego nie da się pominąć. Warto jednak wiedzieć, gdzie umieścić tego typu reklamę, aby przynosiła jak największe korzyści. Wtedy inwestycja może okazać się wyjątkowo opłacalna. Dowiedz się więc, jak używać liter przestrzennych do budowania wizerunku swojej marki.

Litery przestrzenne – różne warianty

Litery przestrzenne to nowoczesna forma dekoracji i reklamy, która przyjmuje kształt trójwymiarowych figur. Mogą one mieć różne wymiary, kolory i kształty, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Na obecnym rynku można znaleźć różne, ciekawe kompozycje, przygotowane przez doświadczonych projektantów. Istnieje też możliwość zamówienia liter wykonywanych na podstawie własnego wzoru. W ten sposób firmy mogą zareklamować się w niebanalny sposób.

Gdzie umieścić litery przestrzenne?

Istnieje wiele możliwości wykorzystania liter przestrzennych. Z powodzeniem można je powiesić na siedzibie firmy, gdzie będą służyć jako drogowskaz dla potencjalnych klientów. Często stanowią one jednak dekoracje wnętrz. W takim przypadku mogą znajdować się zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Wszystko zależy od aranżacji pomieszczenia. Ważne, aby przed zamówieniem jasno określić, w jaki sposób litery mają zostać wykorzystane.

Uniwersalność trójwymiarowych liter sprawia, że znajdują one zastosowanie we wszystkich branżach. Nieskomplikowany montaż i duże możliwości personalizacji umożliwiają stworzenie niepowtarzalnej reklamy o wysokiej estetyce. Litery przestrzenne najczęściej wykorzystywane są przez firmy i lokale usługowe takie jak restauracje, hotele czy sklepy, ale świetnie spisują się też jako oznaczenie siedziby każdego typu przedsiębiorstwa.

Z jakich materiałów wykonuje się litery przestrzenne?

Litery przestrzenne mogą być wykonane z różnego typu materiałów. Wybór jednego z nich powinien być kierowany efektem, jaki chce się uzyskać. Istotnym czynnikiem jest też miejsce, w którym napis ma się znaleźć. W niektórych przypadkach wyższa odporność na uszkodzenia będzie ważniejsza niż wizualne walory. Do najczęściej stosowanych tworzyw należą:

  • styrodur – lekki i wytrzymały materiał, z którego można wyciąć dowolne wzory,
  • plexi – cechuje się wysokim stopniem przezroczystości i wytrzymałością na rozciąganie i ściskanie,
  • drewno – największą zaletą jest charakterystyczny, klasyczny wygląd.

Nowoczesne technologie umożliwiają też łączenie poszczególnych materiałów bądź tworzenie liter tapicerowanych lub ozdobionych mchem. Te i wiele innych wzorów można znaleźć w ofercie firmy Happy Island, która posiada wiele lat doświadczenia w branży.

Podświetlane litery 3D

Litery trójwymiarowe mogą być oświetlone, co nada im ciekawego wyglądu i sprawi, że będą one widoczne o każdej porze dnia. Energooszczędne lampy LED nie są kosztowne w użyciu i mogą świecić na kilka sposobów:

  • tyłem,
  • przodem,
  • bokiem.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie różnego rodzaju oświetlenia w jednej instalacji. W ten sposób można wyróżnić niektóre litery. Napisy 3D wykorzystuje się także w charakterze lampy, która w klimatyczny sposób rozjaśnia firmowe wnętrza.

Podziel się