Obliczenie raty leasingu samochodowego pomoże w inteligentnym zarządzaniu finansami w przedsiębiorstwie lub gospodarstwie. Przed podjęciem decyzji potrzebna jest dokładna kalkulacja. W jaki sposób wyliczyć koszt leasingu? Przedstawiamy sposób, który zapewnia łatwe do uzyskania i precyzyjne efekty – kalkulator leasingu samochodu.

Kalkulacja leasingu na samochód

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy samochód na leasing to korzystne rozwiązanie. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze oferty leasingowej uwzględnia się przede wszystkim specyfikę prowadzonej działalności, a także kalkulację ponoszonych kosztów. Pod uwagę bierze się wartość przedmiotu, ofertę leasingu, liczbę rat i wysokość miesięcznych kosztów, które będzie trzeba spłacać pożyczkodawcy.

Można w precyzyjny sposób określić koszty leasingu za pomocą kalkulatora leasingowego. To dobry sposób na to, by korzystnie sfinansować środki trwałe, które potrzebuje dane przedsiębiorstwo do rozwoju oraz prawidłowego funkcjonowania.

Kalkulator rat leasingowych na samochód

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki, wiele firm opracowuje profesjonalny kalkulator rat leasingowych, dzięki któremu w prosty sposób oblicza się koszty, które należy ponieść w przypadku zdecydowania się na konkretną ofertę.

Już na tym etapie można zaoszczędzić cenny czas na poszukiwanie czy porównywanie kredytów samochodowych bądź innych form pożyczek od instytucji finansowych. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, który chce sfinansować całą flotę samochodów w swoim przedsiębiorstwie, czy potrzebujesz wyłącznie jednego auta firmowego – warto zapoznać się z możliwościami, które daje kalkulacja kredytu samochodowego.

Koszt leasingu – kalkulator

Zazwyczaj do wyboru są wszystkie popularne formy finansowania – leasing operacyjny, finansowy oraz pożyczka. Chcąc skorzystać z funkcjonalności kalkulatora, na początku należy wybrać rodzaj oferty. Kalkulator dostosowuje wynik do zasad każdej z ofert. Ważny jest również wybór produktu, który chcesz wziąć w leasing i wpisz wartość przedmiotu umowy leasingowej. Niezwykle istotna jest oczywiście liczba miesięcy, w trakcie których chcesz spłacić całą kwotę.

  • W przypadku leasingu operacyjnego zakres rat obejmuje najczęściej od 24 do 72 miesięcy,
  • W zakresie leasingu finansowego jest to zakres między 12 a 72 miesiącami.
  • Dla pożyczki leasingowej liczbę rat można rozłożyć od 12 do nawet 120 miesięcy.

Rata w kalkulatorze leasingu samochodowego jest obliczana automatycznie i prezentuje szacowane miesięczne koszty dla wybranego rodzaju finansowania.

W ten sposób można szybko i bez konieczności dokonywania zbędnych formalności oszacować koszty, które Ty, jako przedsiębiorca, będziesz ponosił przy spłacie rat leasingowych. Kalkulacja kredytu samochodowego pomoże Ci spojrzeć na swój biznes w szerszej perspektywie – nie tylko najbliższego roku, ale również kilku lat naprzód.

Warto podkreślić, że obliczone w każdym internetowym kalkulatorze koszty są szacunkowe. Najlepsze i precyzyjne obliczenia można uzyskać przy bezpośrednim kontakcie z przedstawicielem danego przedsiębiorstwa, jednak już ten sposób umożliwia wstępną kalkulację kosztów, które mogą zapewnić firmie rozwój i prawidłowe funkcjonowanie. Zakup samochodu firmowego nie musi być jednorazowym wydatkiem, a dokładnie przemyślaną i dopracowaną inwestycją, która zwróci się w szybkim czasie.

Na koszty leasingu finansowego lub operacyjnego, oprócz rat leasingu, mogą składać się również koszty:

  • opłaty wstępnej i kwoty wykupu,
  • ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdu,
  • rejestracji i wyceny (w przypadku samochodów używanych),
  • stałej opłaty administracyjnej.

Można doliczyć również koszty dodatkowe wynikające ze współpracy z określonym przedsiębiorstwem.

Zalety kalkulatora leasingu

Kalkulator rat leasingowych to poniekąd również porównywarka kredytów i pożyczek, które oferuje dany bank czy firma leasingowa. Wstępnie można oszacować, czy korzystniejszym rozwiązaniem pod względem miesięcznej spłaty rat leasingowych okaże się leasing operacyjny, czy finansowy.

Wśród zalet przeprowadzonej kalkulacji kredytu samochodowego z wykorzystaniem kalkulatora można wyróżnić:

  • Szybką analizę opłacalności wyboru różnych rodzajów finansowania samochodu;
  • Szeroki zakres propozycji;
  • Porównanie kosztu leasingu operacyjnego, finansowego i pożyczki leasingowej;
  • Oszacowanie potencjalnych kosztów bez konieczności konsultacji z ekspertem finansowym;
  • Możliwość spojrzenia na biznes w szerszej perspektywie.

Dzięki kalkulatorowi zauważysz, że miesięczna rata leasingu samochodu jest niższa, gdy decydujesz się na wydłużenie czasu spłaty. Może to być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na jak najniższej racie kredytu. Im szybciej będziemy chcieli spłacić raty leasingu, tym wyższe będą one w perspektywie miesięcznej.

Kalkulacja kredytu samochodowego – dlaczego warto?

Oszacowanie miesięcznych rat leasingu z pewnością ułatwi podejmowanie decyzji związanych z finansowaniem samochodu z leasingiem finansowym, operacyjnym lub pożyczką leasingową. Wstępnej kalkulacji dokonasz na stronie internetowej z kalkulatorem, a o szczegółach możesz porozmawiać z przedstawicielami danego przedsiębiorstwa. Kalkulator sprawdza się zatem doskonale w przypadku wstępnych porównań pomiędzy firmami oraz porównania konkretnych ofert czy modeli leasingu. Następnym krokiem jest zapytanie lub bezpośredni kontakt z przedstawicielem wybranej przez Ciebie firmy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SGB leasing, która posiada swój własny kalkulator leasingowy, umożliwiający porównanie ostatecznych kosztów finansowania.

Podziel się