Wyniki sprzedażowe Twojego sklepu internetowego wciąż pozostawiają wiele do życzenia, pomimo tego, że starasz się jak możesz o nowych klientów? A może jednak nie robisz wszystkiego zgodnie ze sztuką? Chcesz się dowiedzieć, od czego zależy sukces w ecommerce i jak zwiększyć sprzedaż dochodowych towarów i usług?

Pora na pyszną kawę i wygodną pozycję w fotelu – zabierzemy Cię na wycieczkę po świecie SEO.

SEO – dlaczego warto zgłębić ten temat?

Sukces sklepu internetowego zależy od ilości klientów i od stopnia ich zaangażowania. W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, jakimi kanałami docierają internauci do Twojego serwisu? Możesz to z łatwością sprawdzić w statystykach analitycznych.

Jakie wejścia dominują na stronie? Te z organicznych wyników wyszukiwania, kampanii płatnych czy z mediów społecznościowych? Jeżeli strona sklepu internetowego będzie wyświetlać się na wysokich pozycjach, to zauważysz, że głównym źródłem ruchu będzie organik.

Strona internetowa Twojego sklepu znajduje się w czołówce bezpłatnych wyników, czy może na szarym końcu? Na te pytania pomoże znaleźć odpowiedź profesjonalna agencja SEO, dla której pozycjonowanie sklepów internetowych to chleb powszedni.

Audyt SEO – podstawa wszelkich działań

Jeżeli chcesz dojechać do określonego celu, to wpierw dokładnie zapoznajesz się z mapą. Owszem, możesz użyć nawigacji, jednak i wówczas kontrolujesz przebieg trasy, by przypadkiem nie wjechać do jeziora. Podobnie jest w przypadku pozycjonowania sklepów internetowych.

Sukces odnieść można jedynie dzięki odpowiednim przygotowaniom. Audyt SEO wskaże wszelkie obszary w obrębie strony (oraz poza nią), które mają bezpośredni (lub pośredni) wpływ na to, że nie wyświetla się ona na zadowalających pozycjach w naturalnych wynikach wyszukiwania. Warto zainwestować także w SEO copywritnig – teksty szyte na miarę robotów wyszukiwarek, a przy tym wartościowe dla użytkownika pozytywnie wpływają na pozycje strony w wyszukiwarce.

Jedną z agencji, która w ostatnim czasie przyciągnęła naszą uwagę jest https://seolid.pl/. Widać, że lubią to, co robią, a przede wszystkim znają się na rzeczy.

Podziel się