Każdy kto zajmuje się zarabianiem na swoje stronie internetowej doskonale wie na czym polega Google Adsense. Jest to ciekawie pomyślany sposób na zamieszczenie reklamy internetowej na własnej stronie WWW. Oczywiście nie jest to każdy typ reklamy, a jedynie ten, który odpowiada naszym potrzebom. Przykładowo strony poświęcone nowym technologiom posiadają zazwyczaj reklamy z aktualną ofertą popularnych sklepów RTV AGD. Można więc zapytać, jak konkretnej działa taki serwis? O tym poniżej.

To bardzo proste

Prawdę mówiąc nie ma w tym przypadku nic skomplikowanego. Całość działania Google Adsense sprowadza się do tego, że mając własną stronę internetowa możemy zdecydować się na udostępnienie części jej powierzchni dla reklam sponsorowanych właśnie przez Google. Takie materiały promocyjne określane są jako kontekstowe, gdyż ich treść odpowiada tematyce danego portalu. Mogą być one przedstawione za pomocą jednego z trzech typów wizualizacji:
– jako obrazek (nieruchomy baner z grafika i treścią),
– jako napis (wyłącznie sam tekst),
– jako filmik (multimedialna prezentacja oferty, która pozwala najpełniej zorientować się w oferowanej usłudze lub specyfikacji produktu).

Rozwój na pierwszym miejscu

Google, który jest odpowiedzialny za stworzenie tego serwisu dąży do tego, by reklamy, jakie zostają wyświetlone użytkownikowi Internetu były jak najbardziej trafne i spersonalizowane. Taka forma działań jest niewątpliwie poważnym krokiem w kierunku dynamicznego rozwoju biznesu w Internecie. Wystarczy wyobrazić sobie, że ludzie odpowiedzialni za ten produkt pracują nad tym, by treści promocyjne, które zobaczymy na stronie idealnie pokrywały się z naszymi zainteresowaniami i aktualnymi potrzebami, dlatego czasem gdy szukamy jakiegoś produktu, na różnych stronach pojawiają się nam odnośniki do sklepów, które odwiedzaliśmy. Jeśli doprowadzić taką usługę do perfekcji, to zarobki właścicieli stron mają szansę bardzo wzrosnąć, gdyż nie tylko będą oni zarabiać na każdym pojedynczym kliknięciu w odnośnik, ale i ich witryna będzie chętniej odwiedzana. Jeśli jest to więc sklep internetowy to istnieje spora możliwość, że klienci chętnie będą w nim dokonywać zakupów.Ile zarobie?

Dla większości właścicieli stron internetowych najbardziej istotna informacją odnośnie Google Adsense jest przede wszystkim wielkość profitów ze skorzystania z tej usługi. Serwis ten ma na celu skupienie jak największej ilości klientów oraz zachęcenie ich do współpracy. Także osoby, które chcą założyć swoją stronę WWW powinny czuć, że warto dla takich korzyści posiadać własny portal, blog itp. Dlatego też oferta Google Adsense jest bardzo korzystna, nie da się jednak jednoznacznie określić wielkości wpływów, gdyż mogą być one bardzo różne. Wszystko zależy tu od tego:
– czy strona jest popularna,
– jak bardzo rozbudowana jest dana witryna,
– ile osób korzysta ze strony oraz klika w reklamy, które się na niej znajdują,
– trafności reklam.
Czy warto? Na pewno tak, gdyż dzięki temu mamy okazję zdobyć trochę pieniędzy, a poza tym nasz obraz w oczach użytkowników może się poprawić (gdy znajda oni u nas reklamę, o która im chodziło). Jest to na pewno ciekawa alternatywa, która ma przed sobą świetna przyszłość i jednocześnie może przynieść nam konkretne profity. Nie zaszkodzi spróbować.

Materiał przygotowany przy współudziale strony reklama-w-sieci.eu

Podziel się