Inwestowanie w nieruchomości cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Od dawna uważa się, że nieruchomości to najlepsze aktywna, które są bezpieczne i zapewniają odpowiedni zysk. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup działek i mieszkań, traktując podjętą decyzję jako decyzję inwestycyjną. Dlaczego inwestycja w nieruchomości jest opłacalna?

Co może być nieruchomością komercyjną?
Wszystko uzależnione jest w zasadzie od osoby, która zdecydowała się w nieruchomości zainwestować. I tak można zarabiać na lokalach handlowych, biurach, powierzchniach magazynowych, ale również mieszkaniach. W ostatnim czasie to właśnie mieszkania wybierane są najczęściej przez osoby chcące na nieruchomościach zarobić. Są one bardzo dobrą lokatą kapitału.

Specjaliści od nieruchomości podkreślają, że osoby decydujące się na zakup mieszkania na własne potrzeby również powinny na zakup spojrzeć, uwzględniając aspekt inwestycyjny? O co chodzi? Trzeba sprawdzić, czy wybrane mieszkanie zapewnia nam zachowanie kapitału, a jednocześnie wiąże się z potencjalnym jego wzrostem w przyszłych latach. Warto również uwzględnić, czy zakupione mieszkanie będzie można ewentualnie wynająć.

Inwestycja w mieszkanie: dlaczego to dobre rozwiązanie?
Osoby chcące inwestować w nieruchomości bardzo często decydują się na zakup mieszkania, które następnie jest wynajmowane. W wielu miastach zainteresowanie mieszkaniami na wynajem jest naprawdę ogromne, co sprawia, że nie brakuje osób decydujących się na kupno jakiegoś M. Dlatego tak się dzieje?

Przede wszystkim jest to wynik aż żenująco niskich stóp procentowych, które sprawiają, że nie opłaca się trzymać pieniędzy na lokacie bankowej. Zysk, jaki proponują banki jest bowiem po prostu śmieszny. Podobnie obligacje skarbowe nie są najlepszym wyborem. Jednocześnie niskie stopy procentowe to tanie kredyty, które przeznaczane są na zakup mieszkania. Ceny mieszkań są dość stabilne, co również gwarantuje naprawdę korzystne transakcje.

Tym jednak, co zasługuje na największe podkreślenie jest wysoka rentowność najmu. Specjaliści przyznają, że wynajmowanie mieszkań w dużych miastach (na przykład w Warszawie czy Poznaniu) to zysk nawet 6% w ciągu roku. Żadna lokata terminowa takich wpływów nam nie zagwarantuje. Przeciętne oprocentowanie standardowej lokaty terminowej? Poniżej 1% w skali roku. W efekcie nawet bardzo duża kwota nie zapewni nam zysku, który realnie odczujemy.

Co brać pod uwagę, kupując mieszkanie na wynajem?
Decydując się na zakup mieszkania, które następnie ma być wynajmowane, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wymogi, jakie stawia rynek. Warto pamiętać, że nie każda lokalizacja będzie cieszyła się popularnością wśród potencjalnych najemców. Koniecznie trzeba także zastanowić się nad powierzchnią mieszkania, a także nad jego wyposażeniem.

Inwestowanie w nieruchomości w dalszym ciągu się opłaca. Dlatego każdy, kto ma odpowiednią kwotę gotówki bądź może pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu, powinien rozważyć inwestycję właśnie w nieruchomości.

Artykuł powstał we współpracy z firmą szklane-tarasy.pl/
Podziel się