Na wstępie mojego wpisu chciałem od razu zaznaczyć. Nie jestem informatykiem programista itp. Jestem zwykłym użytkownikiem systemu Windows który używa komputera do pracy i rozrywki.  Nie posiadam też mega wypasionego laptopa. Zawsze kupuję sprzęt pod to co w danym momencie mam zamiar na nim robić i zazwyczaj używam sprzętu od 1 do 2 lat ( po tym czasie czas na zmianę) a mój obecny laptop loduje w rękach mojego syna. Ale wracajmy do tematu.

Zanim przesiadłem się na Windows 10 byłem użytkownikiem WIN 8.1 i w momencie zakupu w grudniu 2014r. już miałem informację że będę miał darmową aktualizację do WIN 10.  Nie ukrywam że wolałem wersję WIN 7 od 8 i najbardziej drażniło mnie brak menu start. ( Jak przywrócić menu start w win 8 możesz poczytać tutaj ).

Jak tylko ukazała się informacja o możliwości darmowej rezerwacji aktualizacji systemu natychmiast zrobiłem rezerwację.

win10a

 

Teraz przyszło tylko czekać na 29 lipiec. 

W końcu nadszedł ten dzień …. wstałem po 8 siadłem do kompa i nic … żadnej informacji o możliwości aktualizacji. Jestem człowiekiem dociekliwym więc zaczynam poszukiwania informacji jak zaktualizować system i znalazłem artykuł na http://antyweb.pl/jak-w-windows-10-pytajcie-pomozemy/ stosując tą metodę udało mi się ręcznie wywołać aktualizację …. Cały proces trwała z 3 godziny i mam jestem posiadaczem świeżego systemu Windows 10.

Czy było warto?

Myślę że tak oto kilka powodów dla których warto przejść na nowy system :

1. Mój komputer nabrał wiatr w żagle. ( nie wiem czy tylko jest tak u mnie, ale wydaje mi się że zdecydowanie przyspieszył działania, programy i aplikacje otwierają się z zadziwiającą szybkością )

2.Nowe menu start. ( Jeszcze bardziej intuicyjne ) .

win10 menue

3.Widok zadań oraz możliwość działanie na kilku pulpitach. ( dla mnie przy obróbce wideo bardzo przydatna opcja) .

win10c

4.Nowa przeglądarka Edge. ( Na razie testuje ale już ma kila funkcji które przypadły mi do gustu np: możliwość robienie notatek na stronie )

Przeglądarka edge

5.Nowy player oraz przeglądarka zdjęć ( na razie się przyzwyczajam ale jest dobrze .. ) 

win10e

Podczas instalacji nie napotkałem żadnego problemy. Też nie utraciłem żadnych danych czy nagle brakło mi jakiś sterowników. Wszytko przebiegło nadzwyczaj sprawnie. Choć zaraz po instalacji komputer zwalnia u mnie trwało to 1h ale potem jak pisałem wydaje mi się ze działa szybciej.

Jak dla mnie w skali 1-10. Windows 10 zasługuje na 9 punktów.

Ja informuje nas oficjalny Blog Windows 10 mam już ponad 14 milionów komputerów z tym systemem w zaledwie po 24 godzinach od możliwości aktualizacji. 

Jeśli jeszcze się wahasz nad aktualizacją mam nadzieję że choć troszkę cie przekonałem … czekam też na twoje opinie co do systemu .

 

Podziel się