Masz już swojego Bloga super. Zainstalowałeś go na serwerze, wybrałeś szablon bloga, robisz pierwsze wpisy, starsza się jak możesz – ale nie masz odwiedzin. Ale nie przejmuj się to problem każdego nowego Bloga.

Dziś pokażę Ci kilka pomysłów na Promocję Bloga i pozyskanie nowych linków do twoich wpisów.

1.Portale społecznościowe.

I chyba najprostszym sposobem jest wstawienia informacji o nowym wpisie na twoim profilu na portalach społecznościowych. Jeśli piszesz wartościowe treści twoi znajomi chętnie udostępnią ten wpis dalej oraz chętnie skomentują twoje wpisy. 

2.Pisz artykuły do przedruku.

To bardzo skuteczna i ciekawa metoda na promocję siebie jak i twojego Bloga. Wykorzystaj takie portale jak :

http://artelis.pl/

http://albercik.pl/

Zobacz jak to robi mój przyjaciel Paweł Grzech :

pawelgrzechartelis

 

3.Udzielaj się na Farach dyskusyjnych.

Wiele osób poszukuje konkretnych rozwiązań swoich problemów własnie na forach dyskusyjnych. Poszukaj dyskusji powiązanych z tematyka twojego bloga, i jeśli zaczyna się ciekawa debata na temat ci bliski, zamiast dawać na forum gotowe rozwiązanie napisz na ten temat artykuł i wstaw link do artykułu w danej dyskusji np: Miałem podobny problem dlatego napisałem artykuł jak go rozwiązać ( i tu wstawiasz link do artykułu). 

Pamiętaj że fora dyskusyjne to też świetne miejsce na poszukiwanie tematów do pisania na blogu, ale o tym napiszę w innym artykule.

4.Napisz artykuł gościnny.

Sam często proszę osoby które mają ciekawą wiedzę o napisanie na mojej stronie artykułu gościnnego, moi czytelnicy uzyskują zastrzyk cennej wiedzy Ja cenny artykuł i ruch z Google, a właściciel artykułu link wychodzący do swojego bloga. Wiec nie bój się spytać o taką możliwość.

5.Zostawiaj Komentarze na innych blogach.

Ta metoda daje dwie korzyści pierwsza to buduje nasz wizerunek. Dlatego zawsze komentuj używając Imienia i Nazwiska nie nazwy użytkownik. Droga to podobnie jak na forach czasem możliwość wstawienia linku bezpośrednio w komentarzy. A pamiętaj że musi to byś merytoryczna wypowiedz a nie rzucone zdanie typu : fajny wpis.

6.Dodaj Bloga do Katalogów: stron ,blogów.

To ciekawy sposób na pozyskanie dodatkowych linków i ruchu na stronę.Pamiętaj by dobierać katalogi zgodnie z tematyka twoje bloga. Polecam portal http://zblogowani.pl/ z którego też korzystam. Automatycznie doda twój każdy wpis do tej społeczności. 

O to kilka przykładowych Katalogów tematycznych :

http://linkseo.com.pl/

http://www.katalog-estrony.pl/

http://www.darmowykatalog.com/

http://www.seolog.pl/

7.Twórz swoje kampanie bookmarkingowe.

Promuj swoje artykuły na takich stronach jak http://wykop.pl, http://reddit.pl, http://Spis.pl

Rób to wybiórczo tzn. dzisiaj wykop kilka ciekawych artykułów, za kilka dni znowu. Aby łatwiej Ci było dodawać swoje wpisy do tych serwisów warto zainstalować wtyczkę SOCIABLE POLSKA EDYCJA. Instalacją tej wtyczki również zajmiemy się w jednym z kolejnych artykułów.

8. Napisz artykuł i dodaj do Presell Pages (czyli precli).

Może najpierw małe wyjaśnienie co to są precle. Są to specjalne strony, na których można publikować swoje artykuły, w treści których dodajemy linki do swoich stron. Zazwyczaj pisze się artykuł o swojej firmie, produkcie aby go zareklamować, ale można oczywiście napisać artykuł (ze swojej tematyki /niszy) ogólny i wstawić odnośniki do swojego bloga.

Wstawianie odnośników powoduje również to, ze możemy pozycjonować swojego bloga na daną frazę/słowo kluczowe. Nie należy jednak przesadzać z dużą ilością wstawionych anchorów. Zwykle dodaje się do 3 takich odnośników. Chyba, że dany precel ma inny regulamin.

Nasz artykuł musi być odpowiednio długi, dlatego należy przeczytać regulamin strony.

Tak jak w przypadku katalogów warto dodawać do moderowanych precli. Mamy wtedy pewność, że taka strona jest dobrej jakości i nie jest farmą linków.

Tutaj przykład takiego precla gdzie możemy umieścić artykuł i zobaczyć jak to wygląda:

http://toppresellpages.pl/

9.Zakup linków lub wymiana.

Podobnie jak z artykułami gościnnymi spytaj innych o możliwość wymianę linków, Lub kupna takiego linku na ich blogu jako artykuł sponsorowany. Pamiętaj by dbać o jakoś takich wpisów.

 

Mam nadzieją że artykuł pomoże ci na zwiększeniu ruch na twojego bloga.

Ps. Zobacz jak ja zarabiam na swoim Blogu 

 

Autorem wpisu jest :

Kamila Nitschka 

Podziel się