Pożyczka przez Internet, to aktualnie jeden z popularniejszych produktów instytucji pozabankowych. Dzięki temu, że proces pozyskiwania środków jest skrócony do minimum, konsumenci bardzo chętnie z nich korzystają.

Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z pożyczką online, zapewne nasuwa ci się wiele pytań i wątpliwości. Zastanawiasz się, jaką firmę wybrać? Jakich dokumentów będziesz potrzebował? Co należy zrobić, żeby przejść weryfikacje? Wszystko wyjaśnimy w 3 prostych krokach.

3 kroki do otrzymania pożyczki przez Internet

Chcąc skorzystać z pożyczki przez Internet, zapewne zastanawiasz się, jak zrobić to bezpiecznie. Wiele mówiło się przecież o nieuczciwych pożyczkodawcach lub wyłudzaniu danych. Nikt nie chce spłacać nieswojego długu. Dlatego przeczytaj poniższe 3 kroki, które rozwieją wszystkie wątpliwości.

  1. Zanim skorzystasz z pożyczki, upewnij się, że masz pieniądze na jej spłatę. Czasami nie mamy wyboru, a czasami pożyczkę przeznaczamy na mniej niezbędne potrzeby. I to też jest w porządku, dopóki nie narusza naszej stabilności finansowej. Jak sprawdzić, czy stać mnie na spłatę raty? Jest dość proste rozwiązanie, choć nie wszyscy lubią z niego korzystać. Najłatwiejszym sposobem jest obliczenie swojego budżetu domowego. Od sumy wszystkich swoich dochodów odejmujemy sumę wszystkich swoich kosztów. Jeśli większość płatności wykonujesz przelewem lub przy użyciu karty, to wystarczy podsumowanie historii na rachunku bankowym. Jeśli nie, konieczne będzie ręczne podsumowanie lub skorzystanie z arkusza kalkulacyjnego na komputerze lub specjalnie do tego celu stworzonej aplikacji mobilnej. Gdy już wiemy, ile pieniędzy zostaje nam po dokonaniu wszystkich płatności, możemy oszacować wysokość miesięcznej raty, która nie zrujnuje naszej kieszeni. Warto pamiętać, aby rata nie przekraczała 1/3 naszych dochodów.
  2. Kolejnym ważnym krokiem, jaki powinniśmy poczynić, jest wyszukanie odpowiedniej firmy pożyczkowej. Rynek pożyczkowy tak prężnie się rozwija, że ciężko nadążyć z zapamiętywaniem nazw instytucji pozabankowym. W takim wypadku najkorzystniej jest brać pod uwagę doświadczonych pożyczkodawców, którzy od lat specjalizują się w pożyczaniu ludziom pieniędzy. Duże firmy z dorobkiem, nie mogą sobie pozwolić na nieuczciwe zabiegi, ponieważ ich błędy są natychmiastowo wykrywane przez konsumentów i organy nadzorujące. Warto zatem stawiać na renomę i doświadczenie w udzielaniu pożyczek ratalnych i chwilówek bez BIK.
  3. Kiedy wiemy już, ile możemy pożyczyć i w jakiej instytucji, przyszedł czas na instrukcję, jak pożyczać przez Internet. Na szczęście jak już wspomnieliśmy, jest to mało skomplikowany proces bez konieczności spełniania nierealnych wymogów. Co będzie nam potrzebne do złożenia wniosku o pożyczkę przez Internet? Aby składanie wniosku było jak najprostsze warto przygotować sobie Dowód osobisty, numer swojego rachunku bankowego i ewentualnie rachunek, który potwierdzi nasz meldunek. Starajmy się korzystać z bezpiecznego łącza internetowego, warto również używać w tym celu swojego sprzętu (komputer, smartfon), tak aby nasze dane nie dostały się w niepowołane ręce. Bardzo ważną kwestą w kontekście bezpieczeństwa jest posiadanie przez pożyczkodawcę protokołu SSL w pasku adresu strony www. Jak to sprawdzić? To symbol zamkniętej kłódki przed adresem witryny internetowej. Jeśli dana strona tego nie posiada lepiej zrezygnować z wypełniania kwestionariusza, ponieważ nasze dane mogą być przejęte przez hakerów. Wracając do wypełniania wniosku, postępujmy zgodnie z wyskakującymi komunikatami. Samo wypełnianie wniosku nie powinna nam zająć więcej niż kilkanaście minut. Po tym czasie czekamy na ruch ze strony firmy pożyczkowej.
Podziel się