Oryginalne pudełka to cenne narzędzie marketingowe, które może w dużym stopniu wpłynąć na sukces sprzedażowy firmy. Do czego można je wykorzystać? Przede wszystkim do budowania wizerunku marki!

Dlaczego warto zainwestować w niestandardowe opakowania?

Nie od dziś wiadomo, że pudełka produktowe stanowią ważny element kampanii reklamowej firmy. Dzięki niestandardowym opakowaniom można wyróżnić produkt na rynku, wywołać zainteresowanie u potencjalnych klientów, a nawet zachęcić ich do zakupu.

Opakowania produktowe, zwłaszcza te wykonane z kartonu, łączą w sobie dwie bardzo ważne zalety – praktyczność i walory reklamowe. Jak zaprojektować oryginalne pudełka dla e-commerce?

10 rad jak zaprojektować oryginalne pudełka dla e-commerce

Jak sprawić, by opakowanie reklamowało skutecznie naszą markę?

  • Nadrukuj na pudełku tekst / ilustracje, które w jasny sposób kojarzą się z Twoją marką,
  • Wyróżnij pudełko poprzez kształt, nie bój się skorzystać z nietypowego fasonu,
  • Pomyśl, jak powinno się otwierać Twoje pudełko – chcesz, by posiadało wieczko? A może bardziej adekwatne będzie wysuwane dno? Wybór należy do Ciebie!
  • Zastanów się, jak z pomocą pudełka zdobyć zainteresowanie klienta – być może warto z jego pomocą zorganizować ciekawą kampanię w Social Media lub event? Zachęć klientów do promowania Twoich artykułów oraz opakowań produktowych!
  • Pamiętaj, że pudełko powinno zapoznać klienta z marką, a także poinformować o wartości, dopilnuj, by wygląd pudełka współgrał z charakterem artykułów i nie był sprzeczny z filozofią firmy,
  • Wyeksponuj produkt, który znajdzie się w pudełku, np. poprzez zastosowanie przegródek lub stylowych poduszeczek,
  • Podkreśl pozytywne cechy marki poprzez kolor opakowania,
  • Wypróbuj różne zestawy opakowań dla różnych produktów,
  • Jeśli chcesz podkreślić proekologiczną postawę firmy, wykorzystaj pudełka w naturalnym brązowym kolorze Kraft,
  • Jeśli sprzedajesz ekstrawagancką biżuterię, luksusowe perfumy lub elektronikę, zadbaj o dodatkowe uszlachetnienie pudełka, tak, by jego wygląd był spójny pod względem prestiżu ze sprzedawanymi artykułami.

Nie przestawaj się uczyć, obserwuj i inspiruj się

Jeśli szukasz pudełkowych inspiracji lub potrzebujesz pomocy w stworzeniu wyjątkowych markowych opakowań, warto odwiedzić blog http://packaging-design.net. Znajdziesz tam wiele ciekawych pomysłów, które pomogą Ci stworzyć kampanię reklamową dla marki w oparciu o opakowania produktowe.

Znani producenci ze świata elektroniki, kosmetyków, biżuterii, opanowali do perfekcji budowanie wizerunku marki za pomocą opakowań. Ty także możesz!

Podziel się