Współczesny świat jest dynamiczny, a zdecydowana większość technologicznych urządzeń jest mobilna, by móc podążać za oczekiwaniami i potrzebami człowieka lub je wyprzedać. Nowoczesna strona internetowa powinna być responsywna, czyli czytelna zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i właśnie mobilnych (telefonach, tabletach). Co to oznacza? Strona responsywna to strona, której układ automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia, na której jest przeglądana.

Dostosowana do wszystkich urządzeń – RWD

Liczba mobilnych użytkowników w Polsce (i na świecie!) dynamicznie rośnie – w tej chwili blisko 20 milionów naszych rodaków korzysta z internetu za pomocą różnego rodzaju urządzeń mobilnych (przede wszystkim smartfonów i tabletów). Projektowanie stron internetowych musi uwzględniać ten fakt, w innym przypadku strony nieresponsywne będą z góry skazane na mniejszą ilość odwiedzin – Google wspiera bowiem strony ze strukturą RWD, pokazując je wyżej w wynikach wyszukiwania.

Responsive Web Design

RWD to tworzenie stron internetowych, które są równie czytelne, bez względu na rozmiar ekranu i rodzaj urządzenia, na których są oglądane. Oznacza to, że układ strony www automatycznie się zmienia, dostosowując się do ekranu – projektowanie stron w opcją RWD to nadanie im uniwersalnego charakteru. Responsywne strony są funkcjonale oraz łatwe w odbiorze i obsłudze przez użytkowników. Jeżeli jesteśmy posiadaczami strony bez RWD i chcemy, aby była ona responsywana – musimy się liczyć ze sporymi kosztami związanymi ze zmianą jej struktury (w części przypadków może okazać się, że taniej jest stworzyć stronę od początku, oczywiście od razu w wersji responsywnej).

Minimalizm – pełna czytelność

Projektowanie strony www najlepiej jest zlecić profesjonaliście, który doskonale zna najnowsze trendy oraz wszystkie technologie (w tym te automatycznie pozycjonujące stronę). Projekt strony powinien być pod każdym względem spójny – kolorystycznie i stylistycznie oraz korespondować z działanością firmy (jej produktami lub usługami). W multikolorowym, pełnym reklam świecie w cenie jest minimalizm. To on, obok responsywności, gwarantuje czytelność witryn internetowych.

Chcesz mieć profesjonalną stronę internetową? Wejdź na https://octamedia.pl/strony-www/projektowanie/.

Podziel się