Same dobre umiejętności to często za mało, aby móc znaleźć dla siebie dobrą pracę. Obecnie obserwuje się tendencję, która polega na łatwiejszym wyszukaniu zatrudnienia wtedy, gdy nie ma się konkretnych zdolności, ale za to umie się języki obce. Jakie z nich będą mogły pomóc ci a karierze?

Przez długi czas to język angielski był tym, który był bardzo ceniony przez pracodawców. Jego znajomość pozwalała na łatwiejsze przyjęcie na różne stanowiska, a także gwarantowała wyższą płacę. Teraz jednak sytuacja wygląda już nieco inaczej, ponieważ angielski stał się tak popularny, że zna go większość kandydatów na pracowników. To powoduje, że jest on traktowany już jako coś niezbędnego w poszukiwaniu zatrudnienia, a nie jako dodatkowy atut podwyższający szanse przy rekrutacji.

Angielski to podstawa, czego uczyć się jeszcze?

Gdy wobec tego nie znasz jeszcze języka angielskiego, to on powinien znaleźć się na twojej liście. Na coraz większej liczbie stanowisk jest on nawet wymagany, na przykład w obsłudze klienta, sprzedaży, w branży IT, dlatego też bez jego znajomości trudno będzie o atrakcyjne zatrudnienie.

Oprócz języka angielskiego można też pomyśleć o jeszcze innych językach obcych, które dodatkowo poprawią pozycję na rynku pracy i dadzą perspektywę na lepsze zarobki. Warto przede wszystkim pomyśleć o języku niemieckim, który jest najczęściej używanym językiem ojczystym na terenie Unii Europejskiej – nie tylko w Niemczech, ale też w innych krajach jak Austria, Belgia, Szwajcaria. Wśród języków europejskich dużym zainteresowaniem cieszą się też takie jak niderlandzki – holenderski, hiszpański, włoski, norweski, rosyjski czy węgierski.

Dobrą inwestycją będzie też nauka języków rzadkich w Europie, na przykład języka chińskiego, japońskiego, które zyskują coraz większe znaczenie w kontaktach międzynarodowych i pracodawcy często poszukują pracowników posługujących się takimi językami.

Do zapoznania się ze swoją ofertą kursów językowych zaprasza Szkoła Nauki Języków Obcych Lincoln z Warszawy (warszawa.lincoln.edu.pl). Pełna oferta jest zaprezentowana na stronie internetowej warszawa.lincoln.edu.pl.

Podziel się